Життя   • 6 травня 2018 року, 23:03911

В Ужгороді з’явився міні-пам′ятник на честь найбільшого метеориту в Європі

В Ужгороді з’явився міні-пам′ятник на честь найбільшого метеориту в Європі

В Ужгороді на площі ім. Ш. Петефі встановили мініскульптуру на честь найбільшого із знайдених в Європі метеоритів – метеориту Княгин.

Мініатюрна скульптура представляє собою уламок метеориту, на якому встановлено фігурку закарпатця, який, за однією з легенд, і знайшов шматок легендарного метеорита. Біля нової мініскульптурки з′явився і новий знак зупинки міського транспорту «Метеорит Княгиня». Автором вже 33-ї міні-скульптури в Ужгороді є відомий скульптор Михайло Колодко.

Княгиня – це кам’яний метеорит, загальною вагою понад 500 кілограмів. Його вважають найбільшим з-поміж знайдених в Європі метеоритів у новітній історії. Подолавши близько 200 кілометрів, 9 червня 1866 року метеорит вибухнув на висоті 40 км над с. Княгиня на Закарпатті, розлетівшись на більш ніж 1200 шматків і створивши короткочасний метеорний потік. Шматки метеорита наразі є експонатами понад 80 музеїв у різних країнах світу.

На Закарпатті у Великоберезнянському районі встановлено пам′ятний знак на місці ймовірного падіння метеорита Княгиня й існує відповідний туристичний маршрут.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів