Життя   • 19 травня 2018 року, 08:207365 ВІДЕО

Про скандал, який виник на Закарпатті, дізналася вся країна

Схему незаконного продажу викрили правоохоронці у Карпатах. Самих вирубок у лісі вони ще не знайшли, але вже заарештували кілька сотень кубів смереки, начебто краденої в Брустурянському лісгоспі.

Мешканці Лопухова зізнаються, що такої кількості правоохоронців у своєму селі не бачили зроду. Силовики пояснюють свою присутність розкриттям схеми незаконної заготівлі лісу.

Деревину нібито за величезні хабарі продають у лісогоспі, і доказом цього є майже 500 кубометрів зрубаних дерев на суму понад 700 тисяч гривень. Вони належать шести місцевим підприємцям, які зберігають ліс відкрито – на приватних майданчиках у селі.

Прокуратура спільно з СБУ деревину арештувала. "В ході проведення негласних слідчих дій правоохоронцями було встановлено, що в даному лісництві здійснюється незаконна рубка лісу", – пояснила прес-секретар прокуратури в Закарпатській області Марина Безега.

Сільські підприємці обурені та запевняють, зо з лісгоспом працюють законно і не перший рік, деревину купують на аукціонах, сплачують податки – і показують документи, що начебто підтверджують це. "На весь цей ліс, який вони кажуть незаконний, в мене є відповідні документи, які мені отоварив Брустурянський лісгосп. Я не знаю, чому вони інкримінують самовільну рубку в Турбацькому лісництві", – дивується приватний підприємець Василь Країло.

Читайте також:  СБУ викрила працівника лісгоспу на хабарі у 125 тисяч

"Ми виписуємо ліс, платимо податки, їдемо на аукціон, купуємо, а правоохоронні органи наш зрубаний ліс не дають нам", – каже голова Асоціації заготівельників та деревообробників Усть-Чорнянського куща Василь Шимків.

У прокуратурі, попри це, арешт з деревини не знімають. "Наразі вона вважається, як незаконно зрубана. Ми звертались до підприємців, щоб вони надали докумети, проте наразі жодних документів вони не надали",  – твердить Марина Безега.

Натомість підприємці підозрюють, що силовиків хтось використовує, аби взяти лісгосп під свій контроль. Більше – у сюжеті "ТСН".

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів