Життя   • 18 червня 2018 року, 12:114776 ФОТО

На Закарпатті люди назбирали унікальних грибів-квочок

На Закарпатті триває грибний бум. Білих вродило цього літа багато, але не тільки королівськими грибами багаті карпатські ліси. Прямо під ногами в наших горах росте ще багато смачних делікатесів.

У селі Мокра Перечинського району люди знаходять цілі плантації грибів, яких у нас називають квочками.

Ростуть ці дивовижні гриби переважно у букових лісах і знайти їх можуть найчастіше ті, хто добре знається у грибарстві. Василь Стегура та Владік Симкович натрапили на справжню грибну плантацію. За словами чоловіків, вони знайшли 15 квочок різних розмірів. У одній купці зазвичай виростає близько трьох кілограми грибів, але бувають і п’ятикілограмові.

Закарпатські ґаздині з таких делікатесів готують багато смачних страв.

«Дружина в мене чудова кухарка. Вона з квочок робить і бульйон, і омачку, і білий левеш, і котлети, деколи просто підсмажує. Усе виходить дуже смачно», – розповів Василь Стегура.

Загалом ці гриби вважаються рідкісними. Проте, у них є свої шанувальники, які цінують делікатес  за незвичний смак, цілий ряд унікальних якостей.

Наприклад, ці гриби природа наділила бактерицидними властивостями, а в давнину порошком і відварами з них лікували туберкульоз.

За кількістю вітамінів гриби не знають рівних, а ще в них містяться мінеральні речовини, цінні амінокислоти і мікроелементи.

Джерело: Закарпатпост
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів