Валерій Лунченко про те, чи стане реконструйований стадіон у Хусті легкоатлетичною базою олімпійських спортсменів
Продовжуємо публікувати нотатки з недавньої розмови з народним депутатом Валерієм Лунченко. Перша частина від 25 червня була присвячено ремонтам доріг М-23, М-24, М-25 до міжнародних пунктів пропуску "Вилок", "Дяково", "Лужанка", "Соломоново". Роботи ведуться повним ходом, є сподівання, що при добросовісному їх виконанні підрядними організаціями, вкрай занедбані траси отримають нову якість, а дбайливе утримання місцевими шляховиками на тривалий , сподіваємося, час зробить проїзд від кордонів до магістральних транспортних артерій комфортним та зручним.
ВІДЕО ДНЯДалі ми обговорили стан проведення робіт щодо реконструкції спортивного стадіону у місті Хуст.
– Одним з пріоритетів Вашої роботи є розвиток спорту та відповідної інфраструктури як в країні в цілому (розвиток жіночого футболу), так і в області зокрема. Нещодавно Ви розповідали про реконструкцію стадіону "Карпати" у місті Хуст. Як вдалось залучити необхідні кошти для проведення робіт?
Реклама– Так, про оновлення стадіону "Карпати" у моєму рідному місті Хуст доводилося вже розповідати. Ця давня мрія, ще з часів моєї роботи в апараті міської ради, наприкінці двотисячних років, матеріалізувалася вже за часів перебування в парламенті.
Рішення знайшлося, коли запросили в область колег з Києва. У травні 2016 року вперше за всю історію незалежності України Комітет з питань бюджету Верховної Ради, а це, на той час, стало безпрецедентною подією, провів виїзне засідання в регіоні, і цим регіоном стало наше Закарпаття. Тоді ми і продемонстрували амбітний інвестиційний проект з реконструкції у м.Хуст головного стадіону "Карпати". Аргументи були простими – наше місто повинно мати гідну, красиву, багатофункціональну спортивну споруду, яка зможе слугувати не тільки мешканцям міста, а стати місцем проведення і регіональних, і загальнодержавних, а можливо, і бажано, міжнародних спортивних, і не тільки, заходів. Але цей вартісний проект місто самотужки реалізувати не може, бракує фінансових ресурсів.
РекламаБезпосередньо оглянувши сам стадіон у його сучасному стані і документацію, голова бюджетного комітету та президент федерації футболу країни Андрій Павелко, разом з іншими колегами по парламенту, вирішили підтримати місцеву владу і на державному рівні знайти рішення щодо спільного фінансування заходів по розвитку спортивної інфраструктури міста Хуст. Хочу тут також відзначити активну позицію нашого земляка і депутата парламенту Івана Крулька, який долучився до вирішення цього важливого для міста і області питання.
Читайте також: Валерій Лунченко: все, що обіцяють політики, має виконуватись
Рішення було знайдено шляхом включення реконструкції стадіону у перелік заходів, що фінансуються з Фонду регіонального розвитку Державного бюджету України при частковому співфінансуванні з місцевого бюджету. Загальна кошторисна вартість робіт близько 50 мільйонів гривень, роботи активно велися у минулому році.
Реклама– Роботи ведуться вже майже два роки, коли планується завершення?
– Повне завершення робіт і введення в експлуатацію усього комплексу очікується вже цієї осені.
– Що вже зроблено та чого ще не вистачає?
– Стадіон, на якому останні два десятиліття не проводилося жодних ремонтів, повністю оновлюється. Починаючи з нової огорожі по всьому периметру та приведення у порядок території, площа якої складає понад 4 гектари, побудовано три волейбольні площадки та гандбольний майданчик, капітально оновлене запасне футбольне поле, влаштовано освітлення усієї споруди, в адміністративному корпусі відремонтований фасад, повністю замінено двері та вікна, здійснено внутрішній ремонт усіх приміщень, зовнішніх трибун. Основне поле також капітально оновлюється з відповідним дренажним обладнанням, штучним поливом, всією легкоатлетичною інфраструктурою тощо. Завершальним акордом реконструкції стадіону стане капітальне оновлення споруди центрального заїзду, завдяки якому на стадіон зможуть запросто попасти автобуси зі спортсменами і велика кількість уболівальників та учасників заходів. Ну і перше враження завжди від входу, як відомо. Це також дуже важлива річ.
– Ви колись згадували про те, що даний стадіон може стати легкоатлетичною олімпійською базою. Чи все ж таки набуде він такого статусу?
– Про це я також вже говорив, але із задоволенням повторю, що після завершення реконструкції стадіон "Карпати" у закарпатському місті Хуст стане одним з найкращих у Західній Україні, як спортивна арена з двома футбольними полями, повним комплексом легкоатлетичних споруд (400 метрова бігова доріжка , сектори для проведення змагань зі стрибків у довжину, висоту, штовхальних та метальних вправ) , волейбольними площадками та гандбольним майданчиком і великою впорядкованою територією.
А ще одна моя мрія, яка зародилася вже у ході реконструкції , попрацювати над тим, щоб стадіон був включений до переліку олімпійських баз підготовки спортсменів вищої кваліфікації, до прикладу, збірних легкоатлетичних команд України тощо. Можливо і це нам вдасться зробити. Але з початку завершимо розпочате, щоб стадіон повстав у повній красі, всебічно запрацював на радість хустянам і гостям міста.