Майже 130 тисяч закарпатців скористались програмою "Доступні ліки"
Вже понад рік реалізується Урядова програма «Доступні ліки». Її мета – збільшення прихильності хворих до лікування, зменшення ризиків виникнення ускладнень протікання хвороб, подовження тривалості життя в Україні.
ВІДЕО ДНЯПрограма передбачає надання за рецептом лікаря в аптеці певних медикаментів безкоштовно, або з незначною доплатою хворим на серцево-судинні захворювання, астму та цукровий діабет 2-го типу. Нагадаємо, що лікар в рецепті вказує непатентовану назву медикаменту, а в аптеці хворий купує визначений для себе препарат певного виробника. Джерело фінансування програми - кошти Державного бюджету, – стверджує прес-центр ОЦЗ у Закарпатській області.
Як розповіла начальник управління організації лікувально-профілактичної роботи департаменту охорони здоров’я Ольга Чемет, для Закарпаття на реалізацію програми «Доступні ліки" цього року передбачено 32 млн 438,9 тис. грн.. Область на 5 липня вже отримала фінансування у розмірі 16млн219,7 тис грн. і, згідно розпорядження голови ОДА, розподілила кошти між районами та містами краю, а місцева влада - між визначеними на місцях медичними установами.
РекламаСтаном на 5 липня укладено 159 договори із 271 аптеками, що виявили бажання брати участь в Урядовій програмі. Медичними працівниками в рамках програми «Доступні ліки» виписано266 507рецептів. З початку 2018 року 129824 закарпатців скористались можливістю отримати необхідні їм ліки за зниженими цінами, а деякі й безкоштовно. Вже отоварено 216 892 рецептів на суму 13 млн.823,4 тис. грн.. Середня вартість одного рецепту становить 60,3 грн.
Нагадаємо, що з 22 січня цього року реєстр лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню за програмою «Доступні ліки» розширено до 239 препаратів з яких 18 виробників українських і 30 – іноземних. Список безоплатних препаратів вдалося збільшити додатково на 13 найменувань. В переліку міститься 47 препаратів, що 100-відсотково відшкодовуватимуться за державний кошт, тобто пацієнти отримуватимуть ці ліки безкоштовно. За інші - потрібно доплачувати. Сума коливається від кількох копійок до кількох десятків гривень.
РекламаВже на початку серпня МОЗ оновить перелік ліків, що приймають участь у програмі «Доступні ліки». Це пов’язано із затвердженням нового Реєстру граничних оптово-відпускних цін на лікарські засоби.
Щоб отримати ліки за програмою, пацієнт повинен звернутися до свого сімейного лікаря чи терапевта й отримати правильно виписаний рецепт. Лікар виписує пацієнтові рецепт на лікарський засіб, вказуючи його міжнародну непатентовану назву.