Життя   • 28 липня 2018 року, 10:135222 ФОТО

Найдовше місячне затемнення XXI століття: закарпатці зафіксували "Кривавий місяць"

Найдовше місячне затемнення XXI століття: закарпатці зафіксували "Кривавий місяць"

Світлинами з процесом активно “діляться” у соціальній мережі Фейсбук закарпатці.

Віктор Ганус – ужгородський вчитель, ще кілька днів до важливої події запрошував усіх охочих, аби поспостерігати місячне затемнення та протистояння Марса.

Зібрались запрошені на площі Театральній, звідки і спостерігали за красою природи. В обласному центрі Закарпаття видимість була чудовою.

У соціальних мережах, зокрема й Фейсбук, фотомайстри та фотолюбителі поділилися моментами, які вдалося зафіксувати. Моментами, які вже ввійшов в історію, як найдовше повне місячне затемнення 21 століття.

Між іншим, тривало воно годину і 43 хвилини. І важливо те, що спостерігати за фазами можна було без додаткового обладнання. Хоч на Театральній воно було.

Повний процес закінчився в 2:28. Важливо те, що побачили ужгородці і велике протистояння Марса (коли дуже мала відстань між планетою та Землею). Подібне, як зазаначив Віктор Ганус, трапляється раз на 15 -17 років.

Окрім цього закарпатці бачили Сатурн та Юпітер, а от Венеру, пишуть, «сховали хмари».

Світлини в ФБ розмістили зокрема Олександр Герешко, Оксана Штефаньо та Валентин Фречка.

Наступні місячні затемнення, за даними НАСА США, варто очікувати 21 січня та 16 липня наступного року, 10 січня, 5 червня і 5 липня та 30 листопада 2020 року.

Джерело: Zk.oblast.online
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів