Центр журналістських розслідувань співпрацюватиме з партією «Соціалісти»

Життя  23 серпня 2018 року, 11:09 1032 ВІДЕО

Ідея незалежних ЗМІ завжди почувала себе досить некомфортно. Бо власне, це є дуже небезпечною роботою – в будь-який час в будь-якій країні – писати і говорити правду. Ніде і ніколи вона не подобалася можновладцям, однак, у багатьох країнах вони вчилися століттями її терпіти. Ніде і ніколи справжня правда не подобалася і обивателю. Вона виводить його з себе, збиває з звичного ритму життя, заважає спокійному розпорядку дня. І він намагається по можливості не брати її в голову. Але базову передумову існування людини – прагнення до свободи думки та слова – не вдалося ще зупинити ніколи й нікому.

Хоча намагання це зробити, в тому числі і в Україні, були, є і будуть. Як ще з тих часів, коли видатний журналіст, керівник та один із засновників Центру журналістських досліджень, член правління Закарпатського відділення Національної спілки журналістів України Олег Ладижець писав про телефонні погрози «спалити квартиру за те, що пише всяке погане про УБОЗ». Так і сьогодні, коли влада промовляє про #нечуванусвободуслова, але водночас не розслідуються кримінальні справи з побиття журналістів, закриваються комунальні газети, будь-яка альтернативна думка називається «антидержавницькою».

Ось вже більше 7 років, як перестало битися серце відомого журналіста Олега Ладижця, але ідея його про незалежні журналістські дослідження жива й досі. Більше того, нещодавно вона заграла новими фарбами, оскільки отримала важливу ідеологічну підтримку своєму існуванню, а краще сказати – відродженню завдяки Закарпатському осередку партії «Соціалісти» та її очільнику Олексію Фазекошу, давньому товаришу Олега Володимировича. Про це нещодавно розповіли члени Комітету з організації роботи Центру журналістських розслідувань, до якого окрім власне О.Фазекоша також увійшли член Спілки журналістів України Володимир Мерцин (свого часу запропонував створити 10 мегабрендів Закарпаття), адвокат Олександр Семанцо, відомий інтернет-блогер та журналіст Михайло Васильєв, та шеф-редактор газети «Правозахист», письменник Михайло Темнов.

Презентація оновленого Центру журналістських розслідувань відбудеться в першій декаді вересня. Докладніше – на відео.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0