Успіння Пресвятої Богородиці 2018: традиції і прикмети
Успіння Пресвятої Богородиці святкують в Україні 28 серпня. За переказами, в цей день апостоли, які проповідували в різних країнах, зібралися в Єрусалимі, щоб попрощатись і здійснити поховання Діви Марії, матері Спасителя Ісуса Христа. Католицька церква святкує Успіння Богоматері (Assumption of Mary) 15 серпня.
ВІДЕО ДНЯСвято Успіння Богородиці збігається з кінцем Успенського посту, який вважається строгим.
Тому, хто дотримувався посту два тижні, можна починати харчуватися різноманітною їжею. Але, якщо ж Успіння Богородиці потрапляє на середу або п’ятницю, то треба зачекати ще один день.
РекламаУ цей день віряни йдуть до церкви, щоб вшанувати пам’ять про Пресвяту Богородицю. Люди просять допомоги та заступництва у Пресвятої Богородиці.
Народні прикмети на Успіння Пресвятої Богородиці
РекламаПісля Успіння починається бабине літо, яке триватиме весь вересень. У давнину казали: "Успіння проводжай, а осінь зустрічай".
Якщо у цей день з’явилася веселка на небі – осінь буде теплою. А гарна погода на свято – Бабине літо буде прохолодним.
Багато павутини символізує, що зима буде морозною і малосніжною.
Реклама
У цей період українці завершують жнива: у полях на Успіння залишали останній сніп, а в церкву приносили насіння і колосся різних хлібів для освячення.
Після свята Успіння в лісах починали збирати гриби та горіхи.
Про що просять на Успіння Богородиці
На Першу Пречисту віряни йдуть до церкви і просять у Богородиці допомоги і заступництва. Перед іконою Пресвятої Богородиці також моляться:
– про позбавлення від страху перед фізичною смертю;
Реклама– про зміцнення віри;
– при хворобах.