Життя   • 30 серпня 2018 року, 14:29695

Для затятих безробітних в Україні готують неприємний сюрприз

Безробітних українців, що стоять на обліку у центрах зайнятості, наполохала новина, що їх позбавлятимуть субсидій. Інтернет-сайти поширюють інформацію, що їх навмисно зніматимуть з обліку. Людям нібито пропонують всілякі вакансії, які не підходять.

300 тисяч безробітних нині перебувають на обліку в центрах зайнятості. І далеко не кожен знайде потрібну роботу. А хто довго обиратиме серед вакансій – втратить статус безробітного. “За відмову від двох варіантів роботи людина знімається з обліку, тому що не бажає працевлаштовуватись”, – пояснює начальник відділу центру зайнятості Тетяна Говорун.

Це означає автоматичну втрату допомоги із безробіття, та навіть більше – можливість отримувати субсидію. “Якщо людина працездатного віку не хоче працевлаштовуватись, не перекваліфіковується, така людина отримувати субсидію не може”, – говорить керівник Директорату сім’ї та соціальної підтримки населення Мінсоцполітики Віталій Музиченко.

Загалом до завершення опалювального сезону субсидію отримували майже 7 мільйонів родин. 2018-го компенсація малозабезпеченим за комуналку коштуватиме державі 71 мільярда гривень. Це майже обсяг оборонного бюджету. Значну частину цих витрат держава могла б заощадити.

“Якщо людина десятиліттями показує відсутність доходів, то виникає природне питання, а чи не отримує вона тіньові доходи. Таким чином, на сьогоднішній день всіх цих людей ми додатково перевіряємо”, – пояснює Музиченко.

Джерело: Фінанси.юа
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів