Життя   • 7 вересня 2018 року, 14:391097

Мораторій на експорт лісу скасовано

Верховна Рада скасувала мораторій на експорт лісу, підтримавши відповідні пропозиції глави держави до законопроекту про незаконне вивезення лісоматеріалів з України.

Законопроект підтримали 246 народних депутатів.

Зокрема, з зазначеного закону виключається норма, яка передбачає заборону на експорт дров, під які контрабандисти маскували ділову деревину. Як компенсацію президент України запропонував запровадити захисні заходи, спрямовані на збереження лісів.

Скасування мораторію на експорт лісу є умовою для надання Україні нової макрофінансової допомоги від ЄС на суму 600 млн євро.

Глава профільного комітету ВР Віктор Галасюк вважає, що парламент має повернутися до цього питання і знайти можливості збереження заборони експорту дров, під виглядом яких з України вивозиться ліс-кругляк.

3 липня Верховна Рада прийняла в цілому законопроект №5495, яким, зокрема, обмежила внутрішнє споживання необробленого лісоматеріалу 25 млн куб. м на рік і тимчасово заборонила експорт дров (відповідні поправки були внесені до другого читання).

Крім цього, суттєво посилена адміністративна та кримінальна відповідальність за незаконну вирубку лісу і його подальший експорт поза митного контролю (контрабанду).

Мораторій на експорт лісу-кругляка діє в Україні з 2015 року.

Джерело: 24 канал
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів