Міністр Клімкін: "Україна не дасть змоги Угорщині роздавати свої паспорти українським громадянам"

Життя  21 вересня 2018 року, 10:46 3345

Україна не дасть змоги Угорщині роздавати свої паспорти українським громадянам і продовжить діалог з Угорщиною про пролонгацію перехідного періоду закону "Про освіту", заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

"Наслідки (відео, оприлюдненого в ЗМІ про процедуру видачі угорських паспортів українським громадянам - ІФ) будуть дуже простими. Ми з угорцями сядемо знову, говоритимемо, яким чином продовжується перехідний період закону "Про освіту". Це для них важливо. Теми для розмови з угорцями ми маємо, але в принципі є червона лінія - вони не роздаватимуть громадянство просто так, і не маніпулюватимуть... ", - сказав П.Клімкін в ефірі телеканалу "1+1" уранці в п’ятницю.

Читайте також:  МЗС України готує відповідь на ситуацію в угорському консульстві на Закарпатті

Коментуючи відео, що з’явилося в ЗМІ, яке підтверджує, що Угорщина видає свої паспорти українським громадянам, П.Клімкін наголосив: "Деякі думають, що проблема з цим відео лише в роздачі громадянства, проблема і в цьому заклику... Це реально заклик до порушення нашого законодавства та маніпуляція".

 На думку міністра, в України немає "чіткої стратегії" щодо українських громадян угорського походження.

"Ми насправді не маємо чіткої стратегії, як підтримувати наших українців угорського походження... Ми маємо там бути присутніми... Ми маємо їх зрозуміти та їм допомогти, не угорці, а ми, а в крайньому разі ми разом з угорцями, але не угорці самі, як це відбувається сьогодні... Ми маємо разом і не давати змоги цього робити Угорщини лише самій".

Нагадаємо, що раніше Посольство Угорщини відмовилося надати інформацію про видачу паспортів українцям.

Новини від "PMG.ua" у Viber. Підписуйтесь на наш канал.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0