Життя   • 30 вересня 2018 року, 09:353314 ФОТО

На Мукачівщині стартував фестиваль вина "Бобовищенське гроно"

Учора у селі Бобовище, що на Мукачівщині стартував винний фестиваль "Бобовищенське гроно".

Яскрава інсценізація «Бабовка на винобранні» дала старт фестивалю. Газдиньки відправилися на збір солодкого грона на винниці, як називають виноградники на Мукачівщині. За ними приїхав раритетний трактор, який вже завтра, привезе врожай винограду. А поки що фестиваль урочисто відкрили голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль та голова Мукачівської РДА Сергій Гайдай.

Читайте також:  Для учасників фестивалю "Бобовищенське гроно" готують сюрприз

Геннадій Москаль привітав гостей фесту та зазначив, що фестиваль має неабиякий успіх адже проводиться вже втретє та є міжнародним, позаяк Мукачівщина внесла свою частку в успіх Закарпаття на ринку внутрішнього туризму. Край займає лідируючі позиції та продовжує розвивати різни напрямки у туризмі, - наголосив керівник Закарпатської ОДА.

Також Геннадій Геннадійович зазначив про проблематику виноробства у краї, невирішеною залишаються державні вин радгоспи, один з яких знаходиться у Бобовищі, – йдеться у повідомленні прес-служби Мукачівської РДА.

«Бобовище не спроста займає позицію винної столиці району, - зазначив Г.Москаль. – адже тут функціонував знаний далеко за межами України винзавод. Виготовлялися унікальні сорти вин. Наразі підприємство занепало, воно й надалі залишається державним, а процедура роздержавлення не врегульована законодавчо».

Також Геннадій Москаль привітав виноробів, що приймають участь у фестивалі, відзначивши іноземну делегацію з міста Дьондьош.

Щиро вітав гостей фестивалю й господар свята – очільник Мукачівщини Сергій Гайдай.

Керівник району подякував усім, хто долучився до організації та проведення масштабного дійства, відзначивши, що головна мета фестивалю – представити культуру Мукачівщини, самобутні традиції та майстерність виноробів:
"На фестивалі представлені всі населені пункти району, яскраво виражена їх самобутня культура, традиції, звучить пісня, - зазначив Сергій Володимирович, - кожна локація – це село або селище у мініатюрі. Також головним господарем свята є сонячний напій – вино, як синтез нелегкої праці, родючої землі, м’якого клімату. Все це і є Мукачівщина автентична!»

Відтак, очільник району представив гостям фестивалю виноробів Мукачівщини, закордонних виноробів з міста Дьондьош, а також кожну з експозиційних локацій селищ та сіл району.

Свою роботу розпочала й дегустаційна комісія, яка оцінила більше, як 30 взірців винної продукції та оголосить переможця конкурсу «Кращий винороб» вже завтра, 30 вересня.

А зі сцени гостей фестивалю вітали колективи та виконавці, серед яких знані зірки естради: Олександр Садварі, гурт «Остра тернина» та багато інших. 

Новини від «PMG.ua» у Viber. Підписуйтесь на наш канал.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів