Для майбутніх вчителів запроваджують інтернатуру: випускники повинні будуть відпрацювати рік після завершення вишу

Життя  5 жовтня 2018 року, 08:57 1361

Найближчим часом в Україні запровадять інтернатуру для вчителів – після закінчення вишу майбутні педагоги (бюджетники та контрактники) повинні будуть відпрацювати рік у школі. Це зроблять для того, щоб молоді вчителі адаптувалися до роботи в школі.

Про це  сказала міністр освіти та науки Лілія Гриневич. Нині відомство розробляє реформу педагогічної освіти, яка часто відстає від реальних потреб. Вона визнала, що рівень педосвіти в Україні – не найкращий.

Читайте також:  Що подарувати на День учителя: небанальні сюрпризи для улюблених педагогів

Нагадаємо, вже цієї неділі, 7 жовтня, буде День вчителя (День працівників освіти). За оперативними даними, всього в Україні – 436 тисяч 700 вчителів. Вони працюють у 15 з половиною тисячах шкіл. Серед педагогів 85% – це жінки, 15% – чоловіки. Найбільше у нашій країні вчителів української мови та літератури і викладачів англійської. А найменше – фахівців із французької та іспанської мов. Третина вчителів – віком від 41 до 50 років. Чверть – це педагоги від 31 до 40 років. А от найбільше молодих викладачів (до 30 років) працюють на Буковині та Волині.

Одна з проблем учителів – низькі зарплати. Тому в цю галузь не йдуть багато здібних професіоналів. Скажімо, зарплата молодого вчителя нині становить близько 4,5 тис. грн, а найвищий рівень платні вчителя з досвідом, вищою категорією – до 11 тис. грн. Середній рівень зарплати в галузі – 7,5 тис. грн. Лілія Гриневич переконана, що якби зарплати були вдвічі вищі (від 9-10 тис. грн для молодих вчителів та 15 тис. грн для педагогів із досвідом), то професія б стала більш престижною і в школи б пішли працювати більше випускників педагогічних вишів.

Раніше повідомлялось, що семеро закарпатських освітян отримають почесні нагороди.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0