Життя   • 11 жовтня 2018 року, 19:492189

Вселенський Патріархат ухвалив рішення щодо надання Українській Церкві Томосу

11 жовтня Константинопольський Патріархат ухвалив рішення про надання Томосу про автокефалію Української Православної Церкви

Вселенський патріарх продовжує процедуру надання томоса українській церкві.

Про це у четвер повідомив митрополит Гальський Імануіл.

Водночас речник Київської патріархії архієпископ Євстратій (Зоря) на своїй сторінці у Facebook опублікував текст рішення Синоду.  

В ньому сказано, що Вселенський патріархат підтримує надання Автокефалії Українській церкві.

Також вказується, що Київська церква завжди підпорядковувалася іпідпорядковується напряму Вселенському Патріархату.

У рішенні сказано, що синод Вселенського Патріархату зняв анафему з патріарха Української православної церкви Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія та визнав їх канонічними.

Читайте також:  Архієпископ Тельміський Іов (Геча): «Закарпаття ніколи не було «канонічною територією» Московського патріархату»

Вселенський Патріархат також скасував юридичне зобов’язання від 1686 року, яке надавало право Патріарху Московському висвячувати Київського митрополита, проголошуючи та підтверджуючи канонічну залежність від Константинопольської матері-церкви.

Також Синод ухвалив закликати всі залучені сторони до того, запобігти привласненню церков, монастирів та іншого майна, а також будь-яких інших насильницьких дій та помсти, щоб мир і любов Христа перемагали.

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів