Життя   • 19 жовтня 2018 року, 12:41904

В Україні пропонують ввести обов’язкове медичне страхування

В Україні може з’явитись обов’язкове медичне страхування

Всіх українців хочуть поголовно застрахувати – забезпечити медичними полісами. Платити за них пропонують за рахунок щомісячних відрахувань із зарплат людей.

Згідно із зареєстрованим у Верховній Раді проектом закону № 9163 "Про фінансування охорони здоров’я та загальнообов’язкове медичне страхування в Україні", роботодавець або самозайнята особа повинні будуть щомісячно платити з кожного співробітника до 400 грн (4 800 грн на рік) у страховий фонд загальнообов’язкового медичного страхування, з якого будуть оплачуватися медичні послуги. За несвоєчасну сплату внесків, нецільове використання страхових коштів, непідписання страхового договору хочуть накладати штраф від 370 грн до 2550 грн.

"Запровадження обов’язкового медичного страхування як другого потужного джерела фінансування охорони здоров’я дозволить акумулювати грошові кошти зібраних за рахунок страхових платежів на спеціальних рахунках у банках, уповноважених державою, під контролем уповноваженого органу та Національного банку. Ці кошти будуть спрямовані виключно на оплату безкоштовної медичної допомоги(медичних послуг), що надаються громадянам", — йдеться у пояснювальній записці до документа.

Читайте також:  Робити добро – це просто: як лікарі зі США завітали в Мукачево

Застрахованими, згідно із законопроектом, повинні бути всі громадяни України. Також документом передбачено вимоги до акредитованих страховиків, що працюють у системі загальнообов’язкового медичного страхування, в тому числі до їхнього фінансового стану, можливості забезпечити організацію та фінансування медичної допомоги (медичних послуг) на всій території України, й підключених до інформаційної системи обов’язкового страхування.

Втім, страховики і лікарі скептично ставляться до ініціативи депутатів. За їхніми словами, додаткове податкове навантаження (роботодавця і працівника) має бути як мінімум меншим від заявленого в супровідній записці. Не кажучи вже про те, що прийняття документа фактично скидає утримання системи охорони здоров’я на громадян.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів