Життя   • 30 жовтня 2018 року, 07:482141 ВІДЕО

В Обласній дитячій лікарні, де помер 12-річний хлопчик, створено комісію, яка оцінить якість надання медичної допомоги

У Мукачеві в Обласній дитячій лікарні, де помер 12-річний хлопчик із села Страбичево, створено комісію, яка оцінить якість надання медичної допомоги потерпілому

Як уже інформувало інтернет-видання "PMG.ua", у суботу, 27  жовтня, о 7.00 до інфекційного відділення обласної дитячої лікарні вм. Мукачево поступив 12-річний хлопчик з попереднім  клінічним діагнозом – кір. Відповідно до медичних протоколів було призначено лікування, але стан дитини погодинного погіршувався. У зв’язку з проявами серцево-судинної недостатності та дихальних розладів, в інфекційне відділення був викликаний лікар-реаніматолог і дитина переведена  до відділення реанімації. Це відбулося через 4 години після поступлення до медзакладу.

Однак, не дивлячись на всю проведену терапію, явища дихальних розладів та серцево-судинної недостатності наростали і вже по обіді серце дитини зупинилося.

В Обласній дитячій лікарні створена комісія, яка оцінить якість надання медичної допомоги, а саме:  стан при поступленні дитини, призначення лікування (як на амбулаторно-поліклінічному, так  і на стаціонарному рівні). Окремо буде вивчено і питання імунізації,  оскільки це інфекційне захворювання передбачає щеплення, так як щеплені діти не хворіють або хворіють у дуже легкій формі. Тобто, чи приводили батьки дитину на вакцинацію або відмовлялися, якими препаратами, ким і коли зроблено щеплення на дільниці. Адже, усі ці матеріали будуть передані фахівцям МОЗ України та міжнародним експертам ЮНІЦЕФ.

Читайте також:  Хлопчик помер від кору: нові шокуючі подробиці

Як розповів обласний педіатр Михайло Радь, з початку року в області зафіксовано 3333 випадки захворювання на кір. Майже 75 відсотків хворих були не щеплені, а інші отримали тільки одне щеплення. Тобто,  імунізація в них теж була не завершена.

Лікар нагадав, що з початку року в Україні від кору вже померли 15 чоловік. Дві смерті сталися в Закарпатті.

«Зараз в кожному медичному закладі є всі  вакцини необхідні для проведення імунізації в рамках календаря щеплень. В тому числі вакцина від кору, - зауважив Михайло Радь. Високоякісна і абсолютно безпечна бельгійська вакцина «Пріорікс» захистить одразу від трьох хвороб: кору, краснухи та паротиту.  Закликаю всіх батьків зробити щеплення своїм діткам і захистити їх від небезпечних хвороб». 

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів