Життя   • 30 жовтня 2018 року, 08:16667

У мерії Ужгорода назвали, яке дерево висадять на площі Петефі

На площі Шандора Петефі в Ужгороді висадять ліквідамбар смолоносний або амброве дерево

До 25 жовтня включно тривали публічні консультації, під час яких Ужгородська міська рада цікавилася думкою містян, які дерева садити на пішохідній оновленій частині площі Шандора Петефі. Було запропоновано 6 видів дерев: ліквідамбар смолоносний, або амброве дерево; золотий дощ звичайний; клен гостролистий; кельрейтерія волотиста, золотий дощ волотистий, хибне мильне дерево; каркас західний, залізне дерево, кам’яне дерево, а також сакура.

У голосуванні взяли участь 1258 людей. За ліквідамбар смолоносний віддали найбільше – 419 – голосів, за сакуру – 379 голосів, 222 – за клен гостролистий, це трійка лідерів голосування.

Тож, враховуючи побажання ужгородців, на площі Шандора Петефі, висадять ліквідамбар смолоносний (амброве дерево).

Читайте також:  В Ужгороді вирішують, які дерева садити на пішохідній частині площі Шандора Петефі

Нагадаємо, що це за дерево. Ліквідамбар смолоносний, або ж амброве дерево вирізняється великим (до 20 см), яскраво-зеленим пальчастолопатевим листям, ззовні схожим до деяких видів клена. Особливо привабливе дерево восени, коли листя набуває темно-пурпурового, або фіолетово-коричневого, жовтогарячого, винно-багряно-червоного забарвлення. Нарости кори надають йому фантастичного вигляду і прикрашають дерево взимку.

Це світлолюбна рослина, стійка до міських умов. Може вирости заввишки 10-20 м, крона пірамідальна до 6-12 м шириною, тривалість життя – до 100 років.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів