Верховна Рада ухвалила нові правила розмитнення "євроблях"

Життя  8 листопада 2018 року, 14:31 3973

Після тривалого розгляду близько сотні поправок народні депутати проголосували зміни до Податкового кодексу. Верховна Рада проголосувала за внесення змін до Податкового кодексу щодо акцизного податку на автомобілі у другому читанні і в цілому. За проголосувало 250 нардепів, 2 висловилися проти. 

Зміни до Податкового кодексу відкривають шлях до легалізації більшості ввезених "євроблях", оскільки зараз чинне законодавство просто не дозволяє розмитнювати автомобілі, старші за 8 років. Нова формула акцизу дозволяє розмитнювати автомобілі будь-якого віку. Перед ухваленням змін народні депутати розглядали поправки до них, не приставши на вимоги активістів.

Читайте також:  Конфісковані "євробляхи" роздають безкоштовно: названо кому їх дають

Зараз в урядовому кварталі продовжується акція протесту власників "євроблях". Вони вийшли з вимогою, щоб із формули ставки акцизу прибрали коефіцієнт віку, через який вартість розмитнення авто перестає бути доступною, оскільки коштуватиме дорожче самого авто.

У підсумку у тексті законопроекту залишився коефіцієнт віку, проте з поправкою, що він не може перевищувати 15. Тобто акциз навіть на 20-річну автівку рахуватиметься із коефіцієнтом віку 15. Також поправки вводять понижуючий коефіцієнт 0,5 до акцизу. Таким чином вводиться 50% знижка на акциз на перші три місяці від початку введення змін у дію.

Нагадаємо, нещодавно українців запитали, як би вони вирішили питання "євроблях".

Джерело: ТСН.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0