Життя   • 8 листопада 2018 року, 14:313150

Верховна Рада ухвалила нові правила розмитнення "євроблях"

Сьогодні Верховна Рада України ухвалила нові правила розмитнення "євроблях"

Після тривалого розгляду близько сотні поправок народні депутати проголосували зміни до Податкового кодексу. Верховна Рада проголосувала за внесення змін до Податкового кодексу щодо акцизного податку на автомобілі у другому читанні і в цілому. За проголосувало 250 нардепів, 2 висловилися проти. 

Зміни до Податкового кодексу відкривають шлях до легалізації більшості ввезених "євроблях", оскільки зараз чинне законодавство просто не дозволяє розмитнювати автомобілі, старші за 8 років. Нова формула акцизу дозволяє розмитнювати автомобілі будь-якого віку. Перед ухваленням змін народні депутати розглядали поправки до них, не приставши на вимоги активістів.

Читайте також:  Конфісковані "євробляхи" роздають безкоштовно: названо кому їх дають

Зараз в урядовому кварталі продовжується акція протесту власників "євроблях". Вони вийшли з вимогою, щоб із формули ставки акцизу прибрали коефіцієнт віку, через який вартість розмитнення авто перестає бути доступною, оскільки коштуватиме дорожче самого авто.

У підсумку у тексті законопроекту залишився коефіцієнт віку, проте з поправкою, що він не може перевищувати 15. Тобто акциз навіть на 20-річну автівку рахуватиметься із коефіцієнтом віку 15. Також поправки вводять понижуючий коефіцієнт 0,5 до акцизу. Таким чином вводиться 50% знижка на акциз на перші три місяці від початку введення змін у дію.

Нагадаємо, нещодавно українців запитали, як би вони вирішили питання "євроблях".

Джерело: ТСН.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів