Життя   • 12 листопада 2018 року, 09:282298 ВІДЕО

Лікарі розповіли, коли на Закарпатті очікують пік епідемії кору

На Закарпатті пік епідемії кору лікарі очікують у 20-х числах листопада

На Закарпатті триває епідемія кору. Але це ще не пік захворювання. Через відсутність вакцинації в області вже були перші жертви. Тож надалі для багатьох залишається питанням – що безпечніше: щепитися чи ні.

Лікар-інфекціоніст Віктор Петров каже, що окремим пацієнтам досі потрібно пояснювати необхідність щеплення. Тільки за останній тиждень, розповідає, госпіталізувано 5 осіб з діагнозом кір. З усіх випадків спостерігаються переважно середні та важкі форми. Не захворіти або, принаймні, полегшити перебіг хвороби, може тільки вакцина. Тим паче, що її достатньо.

Читайте також:  Скандал у лікарні: батьки дитини, хворої на кір, шоковані поведінкою лікарів

Дітям, котрі не отримали вакцину перед школою, роблять 1 щеплення. Котрі взагалі не вакциновані від кору, роблять дві з інтервалом в один місяць. Навіть якщо дитина перехворіла кором, варто зробити щеплення від інших інфекцій. Вакцина КПК захищає також від краснухи та епідемічного паротиту.

Через недостатній відсоток вакцинації в області минулого тижня на грип перехворіли майже 3 тис осіб, на кір за рік – майже 3,5 тисячі. На Мукачівщині через спалах інфекції на карантин закрили школу. Першу хвилю піку епідемії кору лікарі очікують у 20-х числах листопада. Потім в грудні та в кінці січня. Докладніше – у сюжеті "М-студіо".

Нагадаємо, нещодавно у Закарпатській обласній дитячій лікарні від кору помер 12-річний хлопчик із Мукачівського району.

 

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів