Життя   • 17 листопада 2018 року, 09:47793

День студента: історія молодіжного свята

День студента в Україні: історія свята

День студента в Україні святкують двічі – 17 листопада та 25 січня. Свято об’єднує молодь, яка навчається у різних куточках світу. В цей день студенти багатьох країн не йдуть на навчання, а відпочивають у клубах чи в гуртожитках.

Міжнародний День студента відзначається 17 листопада,а 25 січня – Тетянин День, який також асоціюється із днем студентства. 

День студента був заснований у Лондоні в 1941 році на міжнародній зустрічі студентів. Чому саме 17 листопада? У цей день в 1939 році фашисти заарештували і розстріляли лідерів чеського Союзу студентів. 1200 студентів були заарештовані і відправлені у концтабір в Заксенхаузен.

Дев’ятьох студентів і активістів студентського руху стратили без суду в застінках в’язниці в празькому районі Рузіне. За наказом Гітлера, всі чеські вищі навчальні заклади були закриті до кінця війни.

Читайте також:  Новий рік і Різдво 2019 на Закарпатті: що, де, за скільки?

На честь цих подій на Всесвітньому конгресі студентів і був встановлений Міжнародний День студентів. В Україні День студента був призначений президентським указом в 1999 році.

25 січня церква відзначає День святої мучениці Тетяни. Святкують цей день і в народному календарі. А ще в народі 25 січня вважають Днем студента.

У 1755 році 25 січня російська імператриця Єлизавета відкрила у Москві перший університет, тому це свято асоціюється із днем студентства. Тетяна також вважається покровителькою студентства.

Щоправда в Україні 25 січня як День студента стає все менш популярним. Українські студенти відзначають свій день 17 листопада.

Джерело: 24 канал
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів