Життя   • 17 листопада 2018 року, 19:43668

В області намагаються зберегти коледж мистецтв

На Закарпатті народні депутати України намагаються зберегти коледж мистецтв

Закарпатська академія мистецтв та її структурна одиниця – Коледж мистецтв ім. Адальберта Ерделі вкотре опинилися під ризиком втрати спільного фінансування із державного бюджету. У проекті бюджету на наступний рік передбачено передачу Коледжу як ВНЗ І-ІІ рівня акредитації без статусу окремої юридичної особи на фінансування з обласного бюджету.

Такий крок, а разом із ним і подальше розділення роботи Закарпатської академії та Коледжу мистецтв, із великою вірогідністю спровокує знищення матеріально-технічної бази та порушення навчально-методичного процесу, втрату єдиного та цілісного комплексу підготовки нових поколінь закарпатської художньої школи. Під ударом опиняться спільні скульптурні, керамічні, деревообробні та металообробні майстерні. І, як наслідок, весь цикл підготовки молодих закарпатських митців.

Читайте також:  У Мукачеві пленер художників завершили виставкою

Народні депутати від Закарпаття Роберт Горват,  Валерій Лунченко та Василь Петьовка звернулися до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана із проханням забезпечити збереження спільного фінансування із державного бюджету Закарпатської академії мистецтв та її структурної одиниці – Коледжу мистецтв ім. Адальберта Ерделі.

Тим більше, Бюджетні висновки Верховної Ради на 2019 рік передбачають Кабміну визначити джерела та опрацювати механізми фінансування таких закладів із державного бюджету.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів