Перший в Україні малий винороб отримав ліцензію на виробництво за новою спрощеною процедурою
Георгій Молчанов, винороб із Миколаєва, отримав вчора, 20 листопада, першу в Україні ліцензію на виробництво вина як малий винороб.
ВІДЕО ДНЯ«Друзі, маю сьогодні два свята! Перше – День Народження у мами; друге – тримав першу в Україні ліцензію для малих виноробів! Дякую усім, хто розробляв цей закон та втілював його у життя! Особливо Андрію Вадатурському, Роберту Горвату та їх команді! Попереду ще багато роботи, і цей та наступний рік мають стати бумом малого виноробства!», – написав Георгій Молчанов на своїй сторінці у соцмережі Фейсбук.
Саме згадані Георгієм Молчановим народні депутати Роберт Горват та Андрій Вадатурський, а також Валерій Лунченко та Василь Петьовка є співавторами Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку виробництва терруарних вин та натуральних медових напоїв» №2360, котрий і запровадив в Україні спрощену процедуру ліцензування малих виноробів.
Реклама«Перший пішов! Закон працює! Вітаю Георгія Молчанова з цією значимою подією. Хоч першим бути важко, але це того варте. Вірю у велике майбутнє українського виноробства! Українському вину бути!», – привітав винороба у соцмережі ініціатор та співавтор Закону про спрощене ліцензування Роберт Горват.
РекламаНагадаємо, Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку виробництва терруарних вин та натуральних медових напоїв» №2360 (відомий також як Законопроект №6693) передбачає спрощену процедуру ліцензування підприємств із невеликими обсягами виробництва терруарних вин (вин місцевості), плодово-ягідних вин та унікальних медових напоїв з виноматеріалів власного виробництва.
РекламаЗавдяки його прийняттю та реалізації малі винороби матимуть можливість отримувати ліцензії на виробництво без проходження атестації, яка раніше передбачала збір понад 140 дозвільних документів. Процес міг тривати і до 2-3 років. Натомість, згідно Закону 2360, ліцензування відбуватиметься за спрощеною процедурою і з обов’язковим контролем якості, який здійснюватиметься акредитованими лабораторіями.
З жовтня Кабінет Міністрів України затвердив форму та порядок реєстрації декларації відповідності матеріально-технічної бази для малих виноробів, котрі хочуть виготовляти та реалізовувати власне вино.