Католики відзначають День святого Миколая: історія і традиції свята

Життя  6 грудня 2019 року, 10:05 5724

Сьогодні, 6 грудня, католики всього світу відзначають День святого Миколая. Свято, яке обожнюють діти, відзначається традиціями, які радість і щасливі посмішки. Святий Миколай народився в місті Міри і, присвятивши з раннього віку себе богослужінню, отримав сан єпископа. Через гоніння на християн, що розгорнулося в той час, святому довелося відчути безліч тортур. Переживши ув’язнення протягом 8-ми років у в’язниці, він зміг продовжити свою праведну діяльність після зміни влади.

Нині чудотворець Миколай відомий як милосердний святий, що приносять щастя, доброту і справедливість людям. За часів життя він був помічником для бідних і знедолених, опікувався дітьми, непомітно підкидав їм їжу або монети. Часто місцем покладання його подарунків ставало взуття, що виставлялося в той час за двері. Відомо про його заступництво несправедливо звинувачених, а також допомогу з заміжжям незаможним.

Loading...

Читайте також:  Подарунки дітям на Миколая: кілька ідей

За свої добрі вчинки він став прообразом для Санта Клаусів усього світу, улюбленого героя-персонажа легенд для дітей. Створивши традицію радувати подарунками оточуючих, святий Миколай таким чином продовжує свої добрі справи вже руками людей.

Традиції

У першу чергу вірянам добре відомий звичай дарувати подарунки подібно самому святому Миколаю. Ще з 10-го століття з’явилася традиція залишати для дітей подарунки. У ті часи в церковних школах почали роздавати солодощі учням.

А пізніше в Німеччині з’явилася традиція залишати подарунки у виставлених за двері черевичках, що поширилася незабаром і на інші європейські країни. Згодом взуття почали залишати в будинку біля каміна або біля входу.

Loading...

Читайте також:  На Мукачівщині відкриють резиденцію Святого Миколая

І напередодні свята діти ставали надзвичайно слухняними, адже кожен пам’ятає, що святий Миколай неслухняним хлопчикам і дівчаткам замість гостинців і подарунків приносить різку.

У Нідерландах подарунками напередодні дня обмінюються і дорослі. У Франції святий Миколай є покровителем цілого міста, і тут можна побачити яскраві святкування, супроводжувані справжніми костюмованими ходами. В Італії в цей день прийнято дарувати подарунки нареченим. В Албанії напередодні дотримується пост, а після півночі влаштовуються багаті трапези.

Крім вручення подарунків існує й інша важлива традиція. У цей день прийнято допомагати іншим, починаючи з малого до участі в доброчинності та виконання маленьких мрій. Особливо часто в свято Миколая обдаровують дитячі будинки.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0