"Безвізова робота": закарпатські заробітчани зможуть працювати в Польщі без віз

Життя  4 лютого 2019 року, 20:52 1555

Про це повiдомляє прикордонна служба Польщi на офiцiйному сайтi державного органу.

Так, Польща пiдтвердила офiцiйне право українцiв, їхати у цю країну на роботу без вiзи.

Читайте також:  Заробітчани за 2018 рік переказали в Україну рекордну кількість коштів

Польща – одна з країн Шенгенської зони та країна ЄС, законодавство якої передбачає, що негромадяни Євросоюзу, якi перетнули кордон у рамках безвiзового руху, тобто за бiометричним паспортом без вiзи, також мають право на роботу, якщо оформлять додатковi документи, вже прибувши на мiсце працевлаштування.

Тепер тi, хто хотiв би знайти роботу в Польщi, можуть приїхати в рамках безвiзу та самi знайти вакансiю i отримати необхiднi документи для працевлаштування в країнi над Вiслою. Безвiзовий українець у Польщi має право легально просити у держави про дозвiл на працю або про так зване “освядчення” – декларацiю про намiр працевлаштування iноземця.

Читайте також:  Робота за кордоном для українців по безвізу. Як працювати в Польщі та Чехії по біометричному паспорту?

Панiка серед українських роботодавцiв розпочалась ще 11 червня 2017 року, з дати пiдписання безвiзового режиму з ЄС, але тепер коли українцi їдуть у інші, більш заможніші країни ЄС, ніж Польща, в пошуках роботи, а в самiй Польщi бракує “рук”. Тому недивно, що Польща пiшла на такий крок, але кожен українець знає собi цiну, тому обирає Польщу як країну для заробiтку тепер набагато рiдше.

Нагадаємо, що Чехія хоче подвоїти кількість заробітчан з України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0