Закарпатець відправиться в далеку експедицію на Антарктиду

Життя  5 лютого 2019 року, 10:58 707

Цього року зимувати на станцію "Академік Вернадський" вирушать 10 чоловіків та 2 жінки – конкурсна комісія визначила основний склад 24-ї річної Української антарктичної експедиції (УАЕ). Її керівником обрано відомого науковця Ігоря Дикого – доцента кафедри зоології Львівського національного університету ім. Івана Франка, який має значний досвід зимування в Антарктиді.

Станція

Одна з учасниць працюватиме на станції лікарем, а інша проводитиме дослідження з біології. Серед чоловіків також один вчений біолог, 2 – геофізики, 3 – метеорологи, а також системний механік, дизеліст-електрик, системний адміністратор зв’язку, кухар.

Читайте також:  Уродженець Закарпаття побував у складі експедиції в Антарктиді (ФОТОФАКТ)

Дві третини учасників раніше вже хоча б раз зимували на станції, а четверо поїдуть вперше. Для науковця Богдана Гаврилюка це вже буде рекордна, восьма, експедиція. Четверо обраних фахівців вже зимували разом і досить нещодавно (2015-2016 рр. та 2017-2018 рр.). Семеро майбутніх зимівників – кияни, по одному із Львова, Харкова, Одеси, Закарпаття та Херсонщини.

Євген Бріллінг

Як стало відомо "PMG.ua", в експедицію відправиться закарпатець Євген Бріллінг, 1987 р. н. Євген – фaхівець із геомaгнітних вимірювaнь режимної геофізичної стaнції "Нижнє Селище", що в Хустському рaйоні. Наразі всі спеціалісти мають пройти медичне обстеження та спеціальні кількаденні тренування перед виїздом в Антарктиду, який заплановано на кінець березня 2019 року.

Нагадаємо, українські вчені знайшли нафту і газ в Антарктиді.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0