Майже 30 дітей підхопили небезпечну хворобу

Життя  11 лютого 2019 року, 11:21 2343

За минулий рік в області на туберкульоз захворіло 28 дітей. Причому, у третини з них виявлено хіміорезистентну форму захворювання. Із 19 дітей до 14 років – семеро не вакциновані БЦЖ (щеплення, яке дитина отримує в пологовому будинку на 3-5 добу життя).

Щеплення, правильне харчування, повноцінний сон і здоровий спосіб життя є єдиними ефективними методами профілактики туберкульозу. Зі спорами туберкульозу люди контактують щодня – в поліклініках, магазинах, бібліотеках і в громадському транспорті. Уберегтися від них практично неможливо.

Читайте також:  Епідемічна ситуація з туберкульозу на Закарпатті залишається напруженою, однак намічається тенденцією до зниження

Саме тому надзвичайно важливо щоб батьки звертали увагу на симптоми, які можуть вказувати на початок небезпечної хвороби:

  • постійна слабкість;
  • кашель;
  • втрата ваги без причини;
  • дратівливість;
  • проблеми з пам’яттю й увагою;
  • підвищення температури тіла;
  • збільшення лімфатичних вузлів;
  • позитивні туберкулінові проби.

Після виявлення частини з цих симптомів, треба обов’язково звернутися до лікаря. Одним із найінформативніших методів діагностики хвороби є проба Манту. Вона дозволяє дослідити характер імунітету до туберкульозної інфекції і виявити хворобу у дитини на самому початку.

Як запевняють закарпатські медики, вакцина БЦЖ є в усіх пологових будинках області. У 2018 році 12 683 дітей вакциновано БЦЖ при народженні (96,9% від народжених). Пробу Манту проведено у 312 (2,1 %) дітей до 1 року; 3142 (6,2%) дітей віком 1-3 роки. 85 576 (51,8%) дітей віком 4-14 років включно. Фактично, тільки кожна друга дитина пройшла діагностичне обстеження пробою Манту.

Читайте також:  У Мукачеві щеплено від туберкульозу понад 120 немовлят

Довідково. Проба Манту за правилами ставиться дитині щороку, починаючи з однорічного віку і до повноліття. Важливо оцінювати реакцію в динаміці. Якщо папула збільшується більш, ніж на 6 мм в порівнянні з попереднім роком, або реакція Манту не згасає, а зберігається дуже великою (до 15-16 мм) до віку 7 років, то найчастіше це є ознаками так званого віражу туберкулінових проб або первинного інфікування. Це не вказує на те, що дитина захворіла на туберкульоз, але свідчить, що вона могла зустрітися з мікобактерією протягом минулого року.

Тобто, дитину обов’язково потрібно скерувати на консультацію до лікаря-фтизіатра для додаткового обстеження. Батьків закликають не відмовляттись від походу до фтизіатра, адже саме він з’ясує, з чим пов’язаний віраж, і, за потреби, призначить профілактичне лікування.

Нагадаємо, на Закарпатті дедалі більше людей хворіють на грип А.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0