Поліція попереджає про адмінвідповідальність за підпал трави

Життя  4 березня 2019 року, 21:38 1518

Останнім часом працівники Управління ДСНС України в Закарпатській області фіксують збільшення випадків загоряння трав’яного настилу та сміття в регіоні, внаслідок чого наноситься шкода природі та майну громадян. З 2 по 3 березня пожежники зареєстрували 63 випадки подібних пожеж, а з початку року – 177. 

Нагадаємо, що за відповідні дії передбачена адміністративна відповідальність, зокрема, несанкціоноване спалення листя та сміття регулюється статтею 152 КУпАП (порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів), що тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Читайте також:  В області сталася масштабна пожежа. Пошкоджено 10 дерев’яних опор зв’язку

Крім того, за самовільне випалювання рослинності або її залишків, згідно статті 77-1 КУпАП передбачена відповідальність у вигляді штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. 

Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Правоохоронці закликають утриматись від несанкціонованого спалення листя та сміття, а також від випалювання рослинності або її залишків.

Нагадаємо, нещодавно за добу рятувальники гасили 11 пожеж.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0