Життя   • 6 березня 2019 року, 20:50771

Павло Клімкін заявив про необхідність збільшення перехідного періоду освітнього закону для нацменшин Закарпаття

Павло Клімкін заявив про необхідність збільшення перехідного періоду освітнього закону для нацменшин Закарпаття

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін наполягає на необхідності збільшення до 5 років перехідного періоду для впровадження положень закону про освіту щодо мови навчання представників нацменшин. Про це глава МЗС заявив на прес-конференції в Києві, коментуючи позицію Угорщини щодо імплементації норми закону про освіту стосовно мови навчання представників нацменшин.

Читайте також:  "В Україні треба дозволити подвійне громадянство", – Павло Клімкін

Клімкін заявив, що перебуває в постійному контакті з НАТО та Угорщиною і регулярно зустрічається на міжнародних заходах з міністром закордонних справ Угорщини Петером Сийярто.

"Позиція Альянсу дуже чітка – жодна країна Альянсу не може використовувати НАТО для того, щоб вирішувати двосторонні питання. Про це дуже чітко говорили всі представники Альянсу", - підкреслив Клімкін.

Також глава МЗС зазначив, що фундаментальний інтерес України полягає в знаходженні рішення, щоб угорська меншина в Закарпатті почувалася "повністю вдома" і відчувала, що Україна про неї піклується.

"Для цього нам потрібно, по-перше, припинити процес їх обмеження, оскільки вони живуть в анклаві без належних знань української. Ми їм в цьому повинні допомогти", - зазначив Клімкін.

У зв’язку з цим міністр наголосив на необхідності зміни методики вивчення української мови, викладання низки предметів українською мовою і навчання педагогів.

"Тобто реально виконати наш закон про освіту. За два роки ми його виконати не можемо", - переконаний Клімкін.

Нагадаємо, що раніше у Вашингтоні глава МЗС України Павло Клімкін провів зустріч зі своїм угорським колегою Петером Сійярто.

Джерело: Сегодня
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів