Павло Клімкін заявив про необхідність збільшення перехідного періоду освітнього закону для нацменшин Закарпаття

Життя  6 березня 2019 року, 20:50 955

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін наполягає на необхідності збільшення до 5 років перехідного періоду для впровадження положень закону про освіту щодо мови навчання представників нацменшин. Про це глава МЗС заявив на прес-конференції в Києві, коментуючи позицію Угорщини щодо імплементації норми закону про освіту стосовно мови навчання представників нацменшин.

Читайте також:  "В Україні треба дозволити подвійне громадянство", – Павло Клімкін

Клімкін заявив, що перебуває в постійному контакті з НАТО та Угорщиною і регулярно зустрічається на міжнародних заходах з міністром закордонних справ Угорщини Петером Сийярто.

"Позиція Альянсу дуже чітка – жодна країна Альянсу не може використовувати НАТО для того, щоб вирішувати двосторонні питання. Про це дуже чітко говорили всі представники Альянсу", - підкреслив Клімкін.

Також глава МЗС зазначив, що фундаментальний інтерес України полягає в знаходженні рішення, щоб угорська меншина в Закарпатті почувалася "повністю вдома" і відчувала, що Україна про неї піклується.

"Для цього нам потрібно, по-перше, припинити процес їх обмеження, оскільки вони живуть в анклаві без належних знань української. Ми їм в цьому повинні допомогти", - зазначив Клімкін.

У зв’язку з цим міністр наголосив на необхідності зміни методики вивчення української мови, викладання низки предметів українською мовою і навчання педагогів.

"Тобто реально виконати наш закон про освіту. За два роки ми його виконати не можемо", - переконаний Клімкін.

Нагадаємо, що раніше у Вашингтоні глава МЗС України Павло Клімкін провів зустріч зі своїм угорським колегою Петером Сійярто.

Джерело: Сегодня
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0