Життя   • 8 березня 2019 року, 08:13732

В Україні запропонували відмовитися від переведення годинників

Переведення стрілок в Україні залежить лише від рішення виконавчих органів влади

Україна за прикладом Європейського Союзу могла б відмовитися від переведення стрілок годинника на літній і зимовий час.

Таку думку висловив експерт з енергетичних питань Геннадій Рябцев. За його словами, на сьогодні немає розрахунків, які б підтверджували доцільність переведення стрілок.

"Раніше були проблеми з нестачею електроенергії в пікові години. Для цього треба було зміщувати пікові години, розтягувати їх на кілька годин вранці та ввечері. Зараз такої проблеми немає", – пояснив експерт.

Читайте також:  Відмова від переходу на літній і зимовий час у ЄС: комітет Європарламенту схвалив поправку

"Людиноцентрична політика, яка реалізується в країнах Європейського Союзу, полягає в тому, що, коли зміщуються години, це фізіологічно шкодить людині. Виходячи з цієї тези, людина ставиться вище за питання економії електроенергії", – додав він.

За словами Рябцева, переведення стрілок в Україні залежить лише від рішення виконавчих органів влади, і його необхідність не підкріплена жодними розрахунками.

"Наскільки мені відомо, таких розрахунків немає. Ми користуємося з радянських часів розрахунками радянського Держплану. Наприклад, мені особисто значно краще прокидатися і засинати, коли час на годиннику збігається із сонячним часом", – додав експерт.

Раніше повідомлялось, що якщо Європейський Союз відмовиться від переведення годинників, то Україна слідом теж може ухвалити таке рішення.

Джерело: Обозреватель
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів