В Ужгороді відкрили дитячий будинок сімейного типу

Життя  20 березня 2019 року, 14:20 754 ФОТО

Сьогодні в Ужгороді урочисто відкрили перший у місті дитячий будинок сімейного типу (ДБСТ). У ньому мама-вихователь Марія житиме наразі з двома дітками – братом і сестрою, яким 12 та 10 років.

Рішення про створення ДБСТ прийняли на засіданні виконавчого комітету Ужгородської міської ради 25 лютого цього року. Цим же рішенням до нього влаштовано перших двох дітей-сиріт, рідна мама яких померла кілька років тому і досі вони перебували в інтернатному закладі. Домівка облаштована всім необхідним для комфортного і затишного проживання, до кінця року тут має буде щонайменше п’ятеро діток.

Придбали будинок для нової родини в тихому, зеленому мікрорайоні міста з індивідуальною забудовою за кошти субвенції з державного бюджету – 2 млн. 662 тис. 206 грн.

Заступник голови Закарпатської обласної державної адміністрації Ярослав Галас розповів, що за кошти державного бюджету придбали будинок для цієї родини та ще один для ДБСТ у Великому Березному. Також торік за державні кошти купили 25 приміщень – житло для 31 особи з числа сиріт.

«Раніше такої допомоги від держави не було, а за кошти місцевих бюджетів це  було нереально. Зараз же, незважаючи на те, що в країні йде війна, уже системно виділяються гроші на такі потреби», – сказав Ярослав Васильович і подякував Ужгородській міській раді, міському голові Богдану Андріїву за організаційну допомогу, особисту увагу, наголосив, як багато було зроблено, а при купівлі житла для осіб із числа сиріт ще й виділено кошти з міського бюджету.

Читайте також:  У Мукачеві діють 6 будинків сімейного типу

Ужгородський міський голова Богдан Андріїв привітав діток і маму-виховательку, зазначив, що створення цього ДБСТ – хороший приклад, як за підтримки держави можна допомогти дітям. «Це вже стало дуже доброю практикою в нашій області, Ужгороді і я переконаний: держава збереже цю тенденцію», – сказав Богдан Євстафійович.

Благословення родині, а також іншим подібним проектам побажав священик, а заступник міського голови Ужгорода Олександр Білак подякував за чималу роботу, зроблену спільно для нової сім’ї, Закарпатській обласній адміністрації, колективам обласної та міської служб у справах дітей, Ужгородського  міського центру соціальних служб для сімʼї, дітей та молоді.

Сьогоднішні гості принесли і діткам, і для всієї сім’ї чимало подарунків. До речі, так співпало, що саме нині в усьому світі відзначається Міжнародний день щастя.

Нагадаємо, минулоріч на Закарпатті у родини влаштовано 338 дітей.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0