Життя   • 8 квітня 2019 року, 15:10497

Кіберполіція розпочала спецоперацію «Пірати»

В Україні кіберполіція розпочала спецоперацію «Пірати»

Сьогодні українська кіберполіція розпочала спецоперацію «Пірати» для протидії порушенням у сфері авторського права. Про це повідомляє прес-центр Національної поліції. Вже у 2019 році кіберполіція припинила діяльність 100 піратських онлайн кінотеатрів. Адміністраторів цих ресурсів було викрито на території Львівської та Закарпатської областей, а також в Києві. Спецоперація триватиме до кінця місяця, і, за словами начальника Департаменту кіберполіції Сергія Демедюка,  її основною задачею буде посилення уваги до протидії злочинам, що вчиняються у сфері порушень авторських прав правовласників. 

«Ми повинні навчитися поважати інтелектуальну працю, адже на перший погляд, перегляд відеострічки на піратському ресурсі не несе ніякої загрози для безпеки суспільства, але водночас, такі дії провокують зловмисників в обхід законодавства порушувати права інших громадян, чиєю власністю і являються ці стрічки. Тому культура оплати авторського відео та аудіо контенту онлайн має розвиватися в Україні», - наголошує Демедюк.

Читайте також:  Спецоперація на Закарпатті: в СБУ розповіли, за що затримали п’ятьох молодиків

Очільник української кіберполіції також додає, що основною метою піратів є отримання грошей за розміщення рекламних оголошень на піратських ресурсах, і аж ніяк не надання громадянам безкоштовного доступу до перегляду відеотворів. Такий заробіток може стартувати від 500 доларів на місяць з одного сайту. При цьому, немає гарантії того, що цей ресурс не несе у собі шкідливого програмного забезпечення.

Для ефективної роботи в цьому напрямку національна поліція налагоджує державно-приватне партнерство. Так, станом на сьогоднішній день вже підписано ряд меморандумів про співпрацю зі лідерами медіа-індустрії та громадськістю: «Старлайт Медіа», «Медіа Групою Україна», «Телерадіокомпанією «Студія 1+1», «Discovery Networks», Асоціацією музичної індустрії України та «Українською антипіратською асоціацією», яка представляє в Україні інтереси найбільших світових медіа-корпорацій.

Правоохоронці зазначають, що у 2019 році вже припинили діяльність 100 піратських онлайн кінотеатрів. Адміністраторів цих ресурсів було викрито на території Львівської та Закарпатської областей, а також у Києві. Тож, кіберполіція закликає правовласників звертатися до підрозділу із повідомленнями щодо порушення їх авторських прав.

Нагадаємо, що раніше на Закарпатті під час спецоперації СБУ вилучено наркотиків на 10 мільйонів євро

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів