Підписання закону про мову обурило угорців Закарпаття

Життя  15 травня 2019 року, 08:42 4270

Спікер Верховної Ради Андрій Парубій підписав закон про функціонування української мови як державної. Рада відхилила усі постанови про скасування цього закону. Відхиливши ці постанови, Рада розблокувала можливість голові парламенту підписати закон про мову, що голова Ради Андрій Парубій невідкладно зробив.

Тепер закон повинен підписати президент України, а чинності він набуде після публікації у виданнях "Голос України" та "Урядовий кур’єр". Однак підписання закону обурило угорців Закарпаття. Вони звернулися до чинного президента Петра Порошенка. Нижче публікуємо офіційне звернення Товариства угорської культури Закарпаття.

Шановний Петре Олексійовичу!

Угорська національна меншина обурена ухваленим Верховною Радою законом України "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Даний закон передбачає в обов’язковому порядку виключне користування державною мовою майже в усіх сферах суспільного життя, включаючи освіту, ЗМІ, господарську, політичну і культурну діяльності, і виключає можливість використання будь-якої іншої мови у суспільній комунікації. Закон не тільки унеможливлює використання мов національних меншин в публічній сфері, але й передбачає санкції щодо порушників мовних правил, вступаючи в супереч з чинною Конституцією України і положеннями численних міжнародних зобов’язань, взятих на себе Українською державою.

Читайте також:  Позиція Угорщини: закон про державну мову в Україні порушує права угорських меншин

На нашу думку, ухвалений Верховною Радою закон України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" є дискримінаційним, що в основі порушує людські права громадян України, радикально обмежує права національних меншин України на вільне користування рідними мовами, продовжує збільшувати напруженість як у внутрішній, так і зовнішній політиці держави. Закон також суперечить прагненням України щодо європейської та євроатлантичної інтеграції.

Тому просимо Вас, як гаранта Конституції України, не підписувати даний закон.

Голова ГО "Товариства угорської культури Закарпаття"

Брензович В. І.

Голова Демократичної спілки угорців України
Зубанич Л. Л.

Нагадаємо, під час виборів у квітні цього року закарпатські угорці скаржаться, що бюлетені написані українською мовою.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0