Епілепсія – не вирок. Медики Ужгорода успішно борються з хворобою

Життя  27 травня 2019 року, 12:56 799 ВІДЕО

Майже 10 тисяч хворих на епілепсію з 2007 року звернулися до Закарпатського клінічного центру нейрохірургії та неврології в Ужгороді. У Закарпатті понад 8 тисяч краян страждають від цього недугу. Напад – єдина можливість виявити хворобу. Ніяких інших симптомів у епілептиків не буває, тобто людину нічого не турбує і не болить. Варто додати, медики фіксують чимало видів нападів.

Найскладніший випадок – втрата свідомості, падіння та судоми усього тіла, а потім ще й напруженням. "Піна з рота", як кажуть у народі, – це один із типових характеристик нападу у хворого на епілепсію.

Хворіють в основному діти та люди похилого віку – приблизно по 40% на кожну категорію. Проте у дітей недуг виявляється не завжди у вигляді нападів. У 20-30% пацієнтів визначити причину не вдається – кажуть лікарі. Епілепсія проявляється у багатьох формах, як генетичних, так вроджених. Варто додати, генетична хвороба – не завжди спадкова. Лише 10% пацієнтів мали у родинах епілептиків. Також епілепсія може з’явитися унаслідок травм, інфекцій, інтоксикацій, інсультів, пухлин тощо.

Читайте також:  Страшна хвороба: закарпатки – у групі ризику

Обласний клінічний центр нейрохірургії та неврології в Ужгороді забезпечений усім необхідним для якісної діагностики та лікування епілепсії. У 70 % випадків недуг лікується медикаментозно. Інколи ліки вдається підібрати медикам не з першого разу, доводиться мінятипрепарати та корегувати їх дозування, допоки вдасться досягти контролю над нападами.

Решта епілептиків – а це 30% – кандидати на хірургічне втручання. Проте операція показана далеко при всіх формах епілепсії – одному із 6 пацієнтів, яких ще треба відібрати.

Якщо ви стали свідком нападу – коли людина втратила свідомість, посиніла, або навіть не дихає – треба повернути її на бік, підкласти щось під голову, звільнити дихальні шляхи і викликати швидку. Все! Ніяких силових дій, аби розкрити рота і витягти запалий язик не потрібно. Лікарі кажуть, що це лише зашкодить. Докладніше – у сюжеті "М-студіо".

Нагадаємо, смертельна інфекція збирає життя закарпатців. Уже померло 4 осіб.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0