Люди масово виїжджають на заробітки: на Закарпатті є понад 10 тисяч вільних робочих місць

Життя  28 травня 2019 року, 12:35 4311

Незважаючи на те, що в Закарпатську область почали заходити потужні транснаціональні компанії зі своїми інвестиціями, вкладаючи їх у промислові об’єкти, виникла парадоксальна ситуація – нестача робочих рук.

Так зване заробітчанство як явище серед мешканців краю не зникло, а, навпаки, набуло небачених масштабів, адже за кваліфіковані руки і одну й ту ж роботу за кордоном платять у рази більше, а отже, для наших людей попри усі ризики і певні незручності є стимул виїжджати туди на роботу, аби прогодувати себе і свої родини. Саме тому нині в області став гостро відчуватися відтік молодих професійних кадрів, дефіцит представників робітничих професій та управлінців. Для прикладу, на кінець квітня поточного року в області є понад десять тисяч вакантних посад, що майже на тисячу більше аналогічного періоду торік.

Читайте також:  Після свят закарпатці масово рушили на заробітки за кордон

А щоб вплинути на ситуацію в плані призупинення відтоку робочої сили Закарпатською обласною службою зайнятості, її філіями на місцях проводиться цілий ряд мотиваційних заходів, покликаних посприяти зайнятості населення, призупинити його відтік за межі області, будувати своє життя і професійно зростати вдома. Особливо це стосується молоді.

За перші три місяці 2019 року охоплено 35,8 тисяч осіб з числа зареєстрованих безробітних та учнівської молоді навчальних закладів різних типів, з яких учні загальноосвітніх шкіл становили 16,8 тисяч. Значно активізувалась робота по проведенню професіографічних екскурсій на підприємства, організації та установи учнів старших класів загальноосвітніх шкіл, профтехучилищ, студентів вищих навчальних закладів та безробітних у рамках днів відкритих дверей, знайомство їх з існуючими вакансіями і особливостями та специфікою роботи у ході ярмарку вакансій тощо.

Джерело: Депо
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0