Від початку року 87 дітей на Закарпатті зазнали насильства

Життя  3 червня 2019 року, 16:07 822

"На початку 2018-го року в області було 42 дитини, які постраждали від насильства, зараз таких дітей — 87, – зазначила в ефірі телепроекту "Тема дня" на UA: ЗАКАРПАТТЯ начальниця Служби у справах дітей Закарпатської ОДА Світлана Якімеліна. – Ба більше: значна кількість дітей зазнали насильства у власних сім’ях. Якщо раніше кривдника дитини карали адміністративно, то зараз за це — кримінальна відповідальність".

Про порушення прав дитини на Закарпатті на базі моніторингових візитів, які здійснюють в області, розповіла Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Діана Швардак: "Найчастіше були виявлені такі конституційні порушення прав дитини — порушення права на медичне обслуговування, порушення права на достатній життєвий рівень, що включає в себе достатнє харчування, порушення прав дитини на збереження індивідуальності. Також немає створених умов для дітей з особливими освітніми потребами".

Читайте також:  В одному із сіл Мукачівщини розгулював педофіл: постраждала дівчинка

Найчастіше, що зустрічають під час моніторингових візитів у інтернатах, — це виховання у неналежно створених умовах для забезпечення зв’язку із зовнішніх середовищем та можливістю інформувати про порушення прав. "Недавно відбувся моніторинговий візит до комунального закладу Берегівського ліцею імені Есе Томаша, результат його є вкрай негативний. Тому що в цьому інтернатному закладі були виявлені порушення прав дітей, всі які можна перерахувати, – зауважила Діана Швардак.

На Закарпатті близько 750 дітей-сиріт та 2152 дитини позбавлених батьківського піклування. "Враховуючи те, що в нашій області чимало багатодітних сімей, то відразу набувають статусу діти з родини де по 5-10 дітей, — каже начальниця Служби у справах дітей Закарпатської ОДА. — Також ми отримали нову категорію дітей, якими зараз буде опікуватися держава — це діти, які постраждали внаслідок воєнного конфлікту на Сході. На сьогодні маємо 22 дитини, які отримали такий статус".

За словами начальниці Служби у справах дітей Закарпатської ОДА Світлани Якімеліни, другий рік поспіль з державного бюджету виділяють кошти на придбання житла для сиріт. "У 2018-му році 31 дитина-сирота віком від 16 до 23 років отримала в приватну власність житло. Цьогоріч на квартирному обліку стоїть 140-150 дітей віком від 16-23 років, і вони мають право претендувати на житло", — зазначила чиновниця.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0