Оприлюднено список вулиць Ужгорода, які хочуть перейменувати

Життя  13 червня 2019 року, 12:19 1133

У зв’язку із зверненнями громадян та організацій на підставі розпоряджень міського голови 25.02.2019  № 65 та  19.04.2019 № 188 19 червня 2019 року о 14 год. у великій залі міської ради будуть проводитись громадські обговорення із наступних питань.

 1. Перейменування:

–     вулиці Кароля Мейсароша на вулицю Антона Кашшая;

–     вулиці Декабристів на вулицю Кароя Мейсароша;

–     вулиці Антона Кашшая на вулицю Володимира Фединишинця.

2. Найменування нових вулиць іменами:

–    Миколи Бандусяка;

–    Василя Липківського;

–    Мстислава Скрипника;

–    Степана Жупанина.

Читайте також:  В Ужгороді можуть з’явитися нові назви вулиць

Коротка біографічна довідка про осіб, чиїми іменами вперше пропонується назвати вулиці

Володимир Фединишинець  (1943 – 2018) – член Національної Спілки письменників України, автор  понад 70 видань – поетичних збірок, збірок оповідань, повістей та романів, документальних монографій, збірок для дітей. Його твори також перекладені білоруською, угорською, чеською, словацькою, українською, російською мовами. Двічі лауреат Міжнародної премії ім. Олександра Духновича і тричі лауреат крайової премії ім. Федора Потушняка. Володимир Фединишинець понад 50 років жив і творив в Ужгороді. Його ім’я фігурує у багатьох енциклопедіях, у тому числі світових. 

Микола Бандусяк  (1909 – 2002) – громадський та політичний діяч  Рахівщини, борець за утвердження українства в Закарпатті, адвокат, учасник національно-визвольного руху, за що був засуджений на 25 років та реабілітований у 1991 році. 

Василь Липківський  (1864 – 1937) – український релігійний діяч, церковний реформатор, проповідник, педагог, публіцист, письменник і перекладач, борець за  автокефалію  українського  православ’я, творець і перший митрополит Київський і всієї України відродженої 1921 року Української Автокефальної Православної  Церкви.

Мстислав Скрипник (1898 –  1993) – визначний український церковний діяч, патріарх Київський і Всієї України УАПЦ, патріарх Київський і всієї Руси– України УПЦ (КП), Первоієрарх УАПЦ в діаспорі.  

Степан Жупанин (1936– 2005) –  український письменник,  доктор педагогічних наук, професор, лауреат літературної премії імені Лесі Українки, член Національної спілки письменників України.

Раніше повідомлялось, що у Мукачеві буде ряд нових вулиць: Лобановського, Кузьменка, Яремчука та інші назви.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0