Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • Грошей багато не буває – 2: куди поділись мільйони з мукачівського ЦНАПУ?

Грошей багато не буває – 2: куди поділись мільйони з мукачівського ЦНАПУ?

Грошей багато не буває – 2: куди поділись мільйони з мукачівського ЦНАПУ?

У минулому випуску ми розповідали про мільйонні розтрати, які просто зникають, як вода крізь пальці. Мова про Мукачево, місто, яке особисто курує лідер «Єдиного центру» Віктор Балога.

ВІДЕО ДНЯ

Зараз вибори, не за горами – місцеві, а грошей, як відомо, багато не буває. Тож далі – про невідомо куди зниклі 10 мільонів на будівництво ЦНАПУ, який мали здати в експулатацію цієї суботи.

На засіданні сесії Мукачівської міської ради підрядник Ігор Цейтлин звітував: загальна сума контракту – 32, 9 мільйона гривень, виконано робіт на сьогоднішній день на 25 мільйонів. Спробуємо розібратися, чи все так прозоро і чесно за прозорими стінами ЦНАПу, який так довго намагаються довести до завершення. Згідно з контрактом, завершити мали до ІІІ кварталу 2018 року.

Реклама

Нагадаємо, з чого все починалося. 3 травня 2017 року на сайті Мукачівської міської ради відзвітували: в Мукачеві зведуть новий центр надання адміністративних послуг, і не будь-де, а прямо на території Ратуші – історичної та архітектурної пам’ятки . Терміни завершення – ІІІ квартал 2018 року. Угода – на 33 мільйони, до якої потім додали ще мільйон.

Переможцем тендеру стала львівська фірма «Шлях». Участь у тендері брали дві фірми. Обидві – з-за меж Закарпаття. Згідно з висновками Громадської антикорупційної експертизи результатів державних тендерів України , результати тендеру за участі ТОВ «Шлях» мають формалізовані ознаки переможця.
Цікавимося більше львівським підприємством. Його засновник, за офіційними документами, – Лукіна Валентина Григорівна. Виявляється, що ТОВ «Шлях» не вперше виконує роботи в «місті №1». Всього перемогли та підписали контрактів у Мукачеві ці львівські підприємці на суму 35 мільйонів 514 тисяч 498. 00 грн. Уклали з товариством «Шлях» контракти відділ капітального будівництва виконавчого комітету Мукачівської міської ради на майже 32 мільйони 800 тисяч – будівництво ЦНАПу, та управління міського господарства виконавчого комітету Мукачівської міської ради – майже на 3 мільйони гривень, загалом три замовлення.

Реклама

Дізнатися подробиці виграного тендеру, на який, очевидно, погодились би і закарпатські будівельники, у пані Лукіної ми так і не змогли – офіційний телефон, вказаний у документації, не обслуговується. Статутний капітал її фірми – 26 тисяч. Мукачівського будівельно-монтажного холдингу – 1 тисяча. І вони беруться за будівництво на 34 мільйони. Вдумайтеся в суми.

Імовірним субпідрядником може стати один з колишніх львівських чиновників. Субпідряд на будівництво ЦНАПу може одержати компанія «Мукачівський будівельно-монтажний холдинг», засновником якої і є колишній чиновник Львівської ОДА. До речі, про згаданого нами пана писав інтернет-портал «Наші гроші». У публікаціях ідеться про те, що саме його компанії вигравали великі тендери на будівництво на Львівщині в той час, коли він був керівником Головного управління житлово-комунального господарства Львівської ОДА. Власне, цим загадковим чиновником і виявився пан Цейтлин, який добросовісно намагався віддуватися за провалені вже вдруге, а може, і втретє терміни будівництва.

Тож Ігор Цейтлин – забудовник, підрядник, колишній керівник департаменту Львівської ОДА. Його ім’я неодноразово згадувалося у журналістських розслідуваннях, його напряму називали одним з найбільших корупціонерів Львівщини та неодноразово підозрювали причетні до нього підприємтва у вигідних мільйонних контрактах. Яким дивом пан Цейтлин взявся будувати ЦНАП у Мукачеві за 34 мільйони? Невже молода команда під керівництвом справедливої батьківської руки не читає, не бачить, не чує? Навряд. Чи, може, хтось їх ввів у оману? Теж сумніваємось. Не ті люди там працюють. Імовірно, причина на поверхні: близько 10 мільйонів коштів мукачівців, які можена перекласти, скажімо так, у потрібні кишені. Тим більше, вибори не за горами, а кілька мільйонів зайвими не бувають. Ми, звісно, нічого не стверджуємо. Так, припускаємо і роздумуємо. Корупціонери співпрацюють з корупціонерами? Ні, в це не віриться.

Реклама

Отже, сесія 27 червня. Згідно з календарними планами і всіма мислимими і немислимими договорами, ЦНАП мають відкрити у неділю, 30 червня. Однак ні – чергове фіаско. Пан Цейтлин на сесії віддувається як може.

Умови договору не виконуються підрядниками вже другий раз. Чомусь питання про відповідальність забудовника не виникло у жодного з депутатів «Єдиного центру», який у міській раді переважна більшість. Можливо, їх все влаштовує. А може – бояться гніву лідерів.

Нещодавно побудували ЦНАП і в Хусті. Ми поспілкувалися з будівельниками, які працювали там. Кажуть – вартість будівництва ЦНАПУ – 10-11 тис. Гривень за 1 квадратний метр офісної будівлі. Порівнюємо: 1634 кв. м мукачівського ЦНАПу множимо на 11 тисяч –виходить 17 мільйонів 974 тисячі гривень

Нехай не 18, а 20, 25 мільйонів. Але ж мукачівці зі своїх податків за новий ЦНАП заплатять 34 мільйони. Питаємо інших будівельників, обдзвонюємо представників будівельних закарпатських фірм. Всі називають схожі цифри: не більше 11 тисяч за квадратний метр.

Станом на 1 січня, згідно зі звітами, використано 24 мільйони. Куди поділись ще 6-7 мільйонів? До готовності об’єкту далеко, і це, повірте, буде не 1 вересня. Вам не здається, що тут щось не сходиться? Мова не про 1-2 мільйони, а про десятки. А зараз, увага, питання: чому беруть фірми з-за меж області? Бо так легше домовитись, зекономити кілька мільйонів? Про які ніхто і знати не буде?

Редакції «М-Студіо» відомо, що по справі ЦНАПУ є звернення і до НАБУ, і до антикорупційних органів. Про те, що перевірки вже розпочалися, визнав під час звіту і підрядник.

Зі слів багатьох закарпатських будівельників, з якими довелося спілкуватися під час підготовки до сюжету, мукачівці з казни міста за рішенням «Єдиного центру» переплачують більше 10 млнгрн на даному об’єкті .
Початок вересня вже близько. Доведеться, напевно, комусь наприкінці серпня знову звітувати і доповідати про перенесення термінів виконання. Ну нічого, мукачівці почекають. Обіцянки вони слухають вже не вперше, і не вдруге. Шкода, правда, що локшину на вуха їм вішають за їх їхні ж кошти, які вони у вигляді податків сплачують зі своїх кишень.

Реклама

А за кого думає наша влада? За себе ? Свої кишені? Майбутні вибори? Про кошти, які можна командно розподілити на свої власні потреби і підкупити де і кого треба? Ми не беремось стверджувати. Але як ці прави робляться в Мукачеві з його єдиноцентриським напрямком – відомо всім.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно