Ректорка Закарпатського угорського інституту скаржиться на акцію проти угорців Закарпаття

Життя  5 серпня 2019 року, 14:59 2690

Начальник Управління національностей та релігій Закарпатської ОДА Йосип Резеш звільняється з посади. Про це одне з місцевих видань повідомили джерела в Закарпатській ОДА. Причини звільнення не уточнюються, однак поштовхом до цього стали результати виборів і зміни на політичних олімпах держави та регіону.

Йосип Резеш був на цій посаді креатурою Товариства угорської культури Закарпаття (KMKSZ), що стало результатом кулуарних домовленостей при формуванні ексголовою Закарпатської ОДА Геннадієм Москалем "антибалогівської" широкої коаліції в обласній раді за участі депутатів-угорців.

Тим часом Міністерство закордонних справ України затребувало від угорськомовних освітніх закладів області терміново надати звіт про надану за останні 5 років Угорщиною фінансову допомогу.

Читайте також:  Угорські паспорти на Закарпатті: гучна заява головного військового прокурора України

Про це в регіональній газеті "Карпатолйо" повідомила голова Товариства угорських педагогів Закарпаття (KMPSZ), депутат Закарпатської облради від KMKSZ і ректор Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ Ілдика Орос.

З її слів, запит стосується понад 200 дитсадків і шкіл Закарпатської області України. Згідно з позицією МЗС, перевірка має на меті посилення боротьби з корупцією, забезпечення прозоростіі раціонального використання отриманих коштів і їх більш чіткому обліку.

На думку Ілдики Орос, все це є ще однією акцією проти угорської спільноти краю, спробою залякати її представників. "Усе це абсурд ще й тому, бо обласна рада прийняла рішення, в якому чорним по білому записано, що навчальні заклади Закарпаття можуть отримувати допомогу з-за кордону, – зазначила Ілдика Орос. – З другого боку, запит МЗС дискримінативний, бо зобов’язує надати інформацію лише про допомогу, що надійшла з Угорщини, хоча достеменно відомо, що таку ж надає, скажімо, Чехія. І по-третє, ці суми надходять в Україну цілком офіційно на основі договорів з утримувачами освітніх закладів, згідно з якими гроші можуть бути використані на ті чи інші роботи, по завершенню яких складається акт про передачу збудованих чи оновлених об’єктів державним структурам".

Читайте також:  Лідер угорської радикальної партії "Йоббік" пообіцяв підтримати "автономію Закарпаття від Києва"

При цьому Ілдика Орос не приховує, що за результатом освоєння вказаних коштів потрібно відзвітуватись перед Угорщиною. "Закарпатські угорці зазнали нового політичного тиску, українська сторона ще й досі не зрозуміла, що ми партнери і громадяни цієї країни, – вважає Ілдика Орос, яку раніше вже викликали в СБУ з приводу її заяв про "фашистські" утиски угорців на Закарпатті.

Як повідомляють джерела видання, перевірки фінансової діяльності угорських організацій області ініціювала вже нова влада.

Нагадаємо, МЗС України викликало посла Угорщини через різкі заяви, які стосуються Закарпаття.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0