МЗС України викликало посла Угорщини через різкі заяви, які стосуються Закарпаття

Політика  5 липня 2019 року, 14:55 3500

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто висловив сподівання, що Президент України Володимир Зеленський не продовжуватиме "антиугорську політику" Петра Порошенка  стосовно угорців, які живуть на Закарпатті.

Наразі обов’язки міністра закордонних справ України виконує Єгор Божок. Він і запросив до розмови посла Угорщини Іштвана Ійдярто. Причина – у заявах угорського міністра закордонних справ Петера Сійярто.

Попри всі зусилля української сторони позбавити неприємної тіні дружні загалом відносини країн, угорська сторона й далі розвиває дивну, м’яко кажучи, публічну риторику. Український дипломат наголосив, що висловлювання Сійярто, проголошені під час Міжнародної конференції з питань реформ в Україні у Торонто, "не відповідають рекомендаціям Венеціанської Комісії і попереднім домовленостям".

"Українська сторона виконала рекомендації Венеціанської Комісії та пішла на зустріч угорській стороні щодо імплементації закону України "Про освіту". У Законі "Про забезпечення функціонування української мови як державної" враховане прохання угорської сторони щодо продовження перехідного періоду до 2023 року", – зазначив Божок.

Читайте також:  Сійярто звинуватив Президента і парламент України в безпрецедентній підлості і анонсував загострення відносин з Україною

Ще ж і надто – українці ініціювали розробку алгоритму врегулювання українсько-угорських відносин, але відповідь на свої пропозиції від угорців не отримали. Однак українська сторона була і готовою до конструктивного діалогу.

Що сказав Сійярто у Торонто?

Сайт угорського МЗС інформує, що Сійярто в Торонто заявив наступне: Угорщина рекомендує українській владі припинити позбавляти раніше набутих прав угорської національної меншини на Закарпатті.

Сійярто також стверджував, що попередня українська влада і президент Петро Порошенко "проводили рішучу антиугорську політику, в результаті чого права угорської меншини на Закарпатті були серйозно обмежені".

"Новий український президент Володимир Зеленський вселяє нову надію, що Україна не буде практикувати антиугорську політику, – заявив Сійярто. – Справжнім переломом стане, якщо Зеленський після парламентських виборів впровадить законодавчі зміни, внаслідок яких угорська національна громада відновить свої попередні права".

І після цього, за його словами, Угорщина буде готовою реалізувати з Україною комплексний економічний план, у якому, наприклад, передбачене:

  • фінансування будівництва доріг на Закарпатті (50 мільйонів євро);
  • відкриття нових 4 пунктів пропуску на кордоні між державами;
  • створення для українських студентів тисячі стипендіальних місць для навчання в угорських університетах.

Нагадаємо, в Угорщині вважають, що закон про державну мову в Україні порушує права угорських меншин.

Джерело: 24 канал
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0