В Україні набули чинності нові вимоги до виробництва та маркування органічної продукції

Життя  9 серпня 2019 року, 14:00 830

Днями набув чинності Закон "Про основні засади та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції". Серед співавторів двоє закарпатських народних депутатів Валерій Лунченко та Василь Петьовка.

Закон розроблено з метою удосконалення правових засад органічного виробництва в Україні та їх адаптації до відповідного законодавства ЄС.

Також наразі запроваджується ведення Мінагрополітикою реєстрів операторів та органів сертифікації органічного насіння і садивного матеріалу. Відкритість та загальнодоступність даних реєстрів дасть можливість громадянам (суб’єктам ринку органічної продукції, учасникам ринку та іншим зацікавленим особам) отримувати актуальну і достовірну інформацію стосовно органічного ринку.

Нардепи переконані, що завдяки цьому вдасться підвищити прозорість органічного ринку:

  • відповідальність продавців;
  • забезпечення захисту від недобросовісної конкуренції;
  • посилення довіри споживача до продукції маркованої як органічна.

Читайте також:  Центральна виборча комісія визнала обраним закарпатського нардепа Валерія Лунченка

"Українська сільськогосподарська продукція відома у всьому світі. За останні роки наша держава стала важливим постачальником цих продуктів на західні ринки, зайнявши серед експортерів до країн ЄС 4 місце!", – зазначив нардеп Валерій Лунченко. Відтак, як для українського споживача, так і для світових ринків, надважливими являються питання ефективного контролю за її виробництвом та усунення проблеми фальсифікації.

"Всі ці речі врегульовує Закон України "Про основні засади та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції", за мого співавторства, який днями вступив в дію. Я переконаний, продукція українських, зокрема закарпатських, виробників може гідно конкурувати на європейських ринках. Ми, в свою чергу, маємо докладати максимум зусиль, щоб просувати вітчизняні бренди за кордоном, розширяти ринки збуту нашої продукції", – написав закарпатський нардеп Валерій Лунченко на своїй сторінці у Фейсбуці.

Закон також встановлює відповідальність за порушення законодавства у сфері органічного виробництва. Відтепер органічну продукцію на ринку перевірятимуть з метою запобігання підробок, маркованих як органічні.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0