Як закарпатським заробітчанам захистити свої права у Чехії?

Життя  1 вересня 2019 року, 12:45 2014

За кордон на заробітки їздить більше половини жителі Закарпаття. До прикладу, у Воловці місцеві кажуть, що в кожній родині тут є заробітчани, бо інакше тут не вижити. Робочих місць обмаль, а якщо і є, то зарплати – копійчані. Борис Декет, який свого часу виїхав на заробітки і знає, наскільки важливо почуватися захищеним у чужій країні, розповів, як можна отримати юридичну допомогу заробітчанам у Чехії.

Читайте також:  Сумують за рідними, а діти просять повернутись: закарпатці розповіли про важкість заробітчанства

Із завданням народити сина та посадити дерево, жителі Воловеччини можуть впоратись без проблеми а от щодо будівництва власного будинку, то тут нерідко робить це не одне покоління. Пан Іван розповідає, цей будинок почав зводити ще його батько, зараз продовжує вже самостійно. І так тут робить більшість. Причина банальна: робочих місць в гірських районах обмаль¸ ящко і є зарплат і на прожиття не вистачає. А тому доводиться час від часу їздити за кордон, щоб там заробляти гроші.

Заробітчани на Воловеччині є практично у кожній родині. Хтось залишає дітей, хтось стареньких батьків, а все для того, щоб згодом забезпечити їм безбідне життя.

Читайте також:  У Чехії озвучили важливу новину для заробітчан

Самі люди добре розуміють, наскільки важко психологічно їхати світ за очі і залишати своїх рідні та наскільки їм важко тут самим. Та все більше людей замислюються над тим, щоб поїхати за кордон не просто на два-три місяці, а залишитись там на кілька років, а то й на все життя.

Проте на заробітках люди зіштовхуються з різними проблемами, і частіше за все вони просто не знають, куди звертатися за допомогою. Борис Декет свого часу також виїхав на заробітки і зрозумів, наскільки важливо почуватися захищеним у чужій країні. Тоді і вирішив створити організацію, яка б допомагала українцям і надавала різного роду юридичні послуги.

Та все ж українці вірять, що шукати кращої долі за межами України їм не доведеться. Адже життя на Батьківщині та у колі родині – найкраще.

Нагадаємо, що раніше у Братиславі поліція провела перевірку заробітчан.

Джерело: М-Студіо
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0