Нова міністерка освіти розповіла, коли збільшать зарплати вчителів та вихователів садочків

Життя  2 вересня 2019 року, 15:36 2563

Міністерка освіти та науки України Ганна Новосад розповіла, коли її міністерство та уряд зможуть збільшити зарплати вчителів та вихователів садочків. Про це вона розповіла в ефірі "Сніданку з 1+1".

У неї запитали, чи можуть найближчим часом збільшитись зарплати вчителів.

"Ми абсолютно переконані, що наші педагоги на усіх ланках освіти мають отримувати достойну заробітну плату. Все залежить від того, що може дозволити собі конкретно зараз наш загальнодержавний бюджет. Я особисто переконана, що ми маємо виконувати норму закону про освіту, яка передбачає до 2023 року суттєве підвищення заробітної плати. Ми спільно з Міністерством фінансів зараз розробляємо окремий підхід до того, як ми можемо змінити систему оплату праці, сьогодні матимемо окрему розмову з прем’єром, і сподіваюсь з президентом, який збиратиме новообраних міністрів на зустріч, і про це ми також проговоримо. Як ми можемо швидко рухатися по зміні системи оплати праці, яке дозволить отримувати набагато кращу заробітну плату", – відповіла новообраний міністр.

Читайте також:  Більше 600 доларів на місяць: в уряді назвали дату різкого зростання зарплат українців

За її словами, вона дуже чітко розуміє, що є окремі категорії педагогів, які отримують набагато менше порівняно з іншими. І це насамперед вихователі дитячих садків.

"Вихователі дошкільних закладів отримують неадекватну, маленьку заробітну плату. Це те що потрібно змінювати. Зараз питання заробітних плат вихователів дошкільних закладів, воно є повноваженням органів місцевого самоврядування і це їхнє питання чи доплачувати і в якому розмірі доплачувати. Але проблема в тому, що загалом оклади вихователів дошкільних закладів є не високими, і це те, що потрібно змінювати на державному рівні ми маємо вирішити, як ми можемо допомогти тим місцевим бюджетам, які не тягнуть вищі доплати вихователям садочків. І це ми будемо обговорювати найближчим часом в уряді", – пояснила Новосад. 

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0