Майк Тайсон – особливий захисник України

Життя  13 жовтня 2019 року, 12:25 2141 ФОТО

Про незвичайного учасника бойових дій, захисника України із Закарпаття розповів Ярослав Галас. Майк – особливий захисник України. По-перше, він ром (тобто циган), а роми в лавах ЗСУ – величезна рідкість. Сам Майк каже, що був єдиним циганом у своїй частині, яка в 2015-му воювала на передовій у Луганській області, і що «всі навколо були просто в шоці». Він має всі підтверджувальні документи про участь у бойових діях і навіть заслужив Президентську відзнаку «За участь в антитерористичній операції». По-друге, прізвище Майка – Тайсон, тобто з одного боку він солдат, водій інженерно-саперного взводу танкового батальйону, а з іншого – справжній Майк Тайсон. Було так не завжди, при народженні Майк отримав звичайне закарпатське ім’я та прізвище угорського походження – Золтан Лакатош. 

Читайте також:  В Ужгороді збудують меморіальний комплекс у пам’ять про загиблих захисників України

«Батьки мене кинули в пологовому, – каже Майк. – Потім я дізнався, що вони обоє померли: мама в лікарні від туберкульозу, а тато – у в’язниці. Я потрапив в інтернат, де всяке бувало – і клей нюхав, і курив. Поки не захопився Майком Тайсоном. Він мене фактично й змінив – п’ять років тому я кинув усе погане й почав активно займатися боксом. А потім вирішив змінити ім’я та прізвище».

Оскільки в українських документах передбачене й «по батькові», Майк вирішив записати ім’я свого батька – Калман (теж угорського походження) і залишився Калмановичем. А ще він зробив на обличчі татуювання – точно таке, як у свого кумира. Після служби в ЗСУ Майк повернувся в Ужгород і зараз працює вантажником на елеваторі. Але вірить, що це ненадовго: «Коли я стану великим боксером і зароблю гроші, частину заробітку буду віддавати на благодійність, щоб допомогти людям, які потрапили в складні обставини», –  каже Майк.

Ось такий учасник бойових дій, захисник України із Закарпаття – Майк Калманович Тайсон.

Нагадаємо, що на Закарпатті відзначать День захисника України.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0