Мукачівців закликають захистити себе від небезпечної недуги

Життя  23 жовтня 2019 року, 10:48 6200

На Закарпатті вже фіксують випадки дифтерії. Лікарі закликають закарпатців не зволікати і робити щеплення, адже це єдиний метод вберегтися від цієї смертельної недуги та уникнути епідемії.

По місту Мукачеву рівень вакцинації від дифтерії досить високий. Щеплення від цієї недуги мають більшість місцевих жителів, кажуть у комунальному підприємстві "Медичний центр "Сім’я". Понад 70% тих, хто має щеплення, це малюки до року. Діти віком від 1 до 2 років – 56,6 % , старші 2 років – 57,7%. Плановою ревакцинацією у 18 місяців охоплено понад 80% дітей, ревакцинацію у 6 років – 57,4 % , АДПМ в 16 років – 83, 5 % та більше 60% – доросле населення.

Читайте також:  На Закарпатті у студента виявили небезпечне інфекційне захворювання

Вакцинація від дифтерії проводиться згідно календаря щеплень починаючи з двомісячного віку дитини. Дорослим, кажуть лікарі, потрібно щепитися один раз на 10 років. Тож усім, хто ще не захистив себе чи своїх рідних від смертельної недуги, медики радять не гаяти часу та звертатися до своїх сімейних лікарів. Щеплення проводять безкоштовно, місто повністю забезпечене достатньою кількість вакцин.

"Вакцина сертифікована індійського виробництва, з нею лікарі працюють уже три роки і за цей час, кажуть, жодних ускладнень внаслідок щеплення ще не виникало", – запевнили у Мукачівській міськраді. Дифтерія небезпечна тим що вражає внутрішні органи. Підступна хвороба розвивається швидко і не має специфічних ознак, симптоми дифтерії нагадують ангіну та наслідки можуть бути фатальними.

Календар щеплень від дифтерії

Нагадаємо, в Ужгороді виявлені ще два випадки захворювання на дифтерію.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 3
Марія 23.10.2019, 20:54
А чи є вакцина у селах тячівського р,н?
Тячів 23.10.2019, 20:53
А чи є вакцина у тячівському р,н та в селах,мабуть ні
Мукачівка 23.10.2019, 11:47
Напасть якась! То кір, то тепер дифтерія!