На Закарпатті діє перша опорна школа нового типу

Життя  18 листопада 2019 року, 10:04 676 ВІДЕО

На початок 2016 року в Україні нараховувалось 613 шкіл, де навчалося менше 25 учнів з 1-го до 9-го класів. Вартість навчання одного учня в таких школах обходилася державі в понад 50 тис. грн на рік. До того ж у деяких населених пунктах, де проблеми з густотою населення, школи були малокомплектні – в класах могло навчатися до 10 учнів.

З одного боку, це непогано, адже вчитель міг кожній дитині присвячувати більше уваги і, відповідно, якість навчання мала б бути вищою, проте , як показує статистика, діти з індивідуальним навчанням показують дуже низький рівень здачі ЗНО. Це пов’язано з багатьма чинниками, основні – відсутність конкуренції та невміння працювати в команді.

Loading...

Читайте також:  Кривава бійка у школі: журналісти поспілкувались із батьками дівчат

Аби покращити якість освіти, міністерство освіти запропонувало створити опорні школи, прив’язавши їх до територіальних громад. Така, перша на Закарпатті, вже діє в Перечинській ОТГ. Загалом в школі навчається 823 учнів, і це не лише жителі Перечина, а й з сіл громади – Зарічова, Сімера та Ворочова, підвіз яких здійснюють на шкільному автобусі. Також для дітей намагаються створити всі необхідні умови, аби навчання було не лише результативним, а й комфортним. Діти кажуть, навчаються з задоволенням.

Наразі в навчальному закладі працюють над подальшим вдосконаленням матеріально-технічної бази , облаштуванням приміщень та ремонту самої будівлі школи. Ще одним важливим елементом опорної школи є філії. Уряд з вересня 2016 року припинив фінансування шкіл (крім початкових), де навчалося менше 25 дітей. Місцеві органи влади мали два варіанти дій: або фінансувати їх з власного бюджету, або залишити тільки початкові класи і зробити школу філією опорної. Перечинську опорну школу створили відразу з філією. Докладніше – у сюжеті "М-студіо".

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0