Переносити святкування Різдва з 7 січня на 25 грудня поки не будуть, – митрополит Епіфаній

Життя  6 грудня 2019 року, 12:36 2206

Голова Православної церкви України митрополит Епіфаній вважає, що перенесення святкування Різдва з 7 січня на 25 грудня наразі не на часі. Про це він заявив в інтерв’ю BBC.

"Як Православна церква України ми не проти зміни церковного календаря і дати святкування Різдва, адже це не догма. Але зараз це ще не на часі. Для зміни календаря немає підтримки з боку українського суспільства", – зазначив він.

Митрополит також вважає, що такі зміни буде використовувати Московський патріархат як привід для розділення.

Читайте також:  Епіфаній назвав умову перенесення святкування Різдва з 7 січня на 25 грудня в Україні

"Тільки коли побачимо, що народ готовий, ми ухвалимо це рішення. Бо більшість православних церков вже давно на новому календарі… Ми загалом не проти, але це не залежить тільки від мене як предстоятеля. Це має бути соборне рішення ПЦУ. Коли дозріємо до цього, побачимо, що народ готовий – і перейдемо", – резюмував глава ПЦУ.

Різдво 25 грудня відзначають в Україні приблизно 11 тисяч релігійних католицьких і протестантських громад.

Окрім того, 25 грудня Різдво святкує також більшість православних церков світу, які перейшли на новоюліанський церковний календар. Новоюліанський календар на практиці збігається з григоріанським – за винятком Великодня і пов’язаних свят, дата яких збігається з тією, яку визначає й юліанський календар.

В Україні другий рік поспіль 25 грудня є офіційним вихідним днем. Верховна Рада України 16 листопада 2017 року ухвалила закон про оголошення вихідним 25 грудня. 29 листопада 2017-го президент України Петро Порошенко підписав цей закон.

В Україні вихідним є і 7 січня, коли відзначають Різдво Христове за юліанським календарем (святкують Православна церква України, Російська і її підрозділи, зокрема в Україні УПЦ (МП), а також Грузинська, Сербська, Польська і Єрусалимська православні церкви; окрім того, в Україні 7 січня святкує Різдво і Українська греко-католицька церква).

Джерело: 112 Україна
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 1
Марія 07.12.2019, 13:50
Дата святкування православного Різдва 7 січня є дуже принциповою! Чому? Бо вона є основою Колядного циклу, даного людям Творцем десятки тисяч років тому! А Коляда, у свою чергу, визначає енергетику Землі і здоров'я людей на новий рік! Про це у статті "Коляда та Різдво - сакральна основа Православного Календаря!" https://uamodna.com/articles/kolyada-ta-rizdvo-indash-sakraljna-osnova-pravoslavnogo-kalendarya/ Варто не грішити, особливо на догоду лукавим єзуїтським ідеям "поліпшити" свята українців)))