Міністр освіти і науки України Ганна Новосад зустрілася з представниками угорської громади Закарпаття

Життя  6 грудня 2019 року, 16:07 2643 ФОТО

Сьогодні, 6 грудня, у рамках робочої поїздки у Закарпатську область міністр освіти і науки України в облдержадміністрації зустрілася з керівниками угорських товариств: головою Закарпатського угорськомовного педагогічного товариства Ільдікою Орос, головою Товариства угорської культури Закарпаття (КМКС) Василем Брензовичем, головою ГО «Демократична спілка угорців України» Ласло Зубаничем.

У зустрічі також взяли участь: заступник голови облдержадміністрації Ольга Травіна, Надзвичайний і Повноважний посол України в Угорщині Любов Непоп, Генеральний консул Угорщини в м. Ужгород Йожеф Бугайла, директор департаменту освіти і науки ОДА Ганна Сопкова, заступник начальника управління зовнішньоекономічних зв’язків, інвестицій та транскордонного співробітництва облдержадміністрації Валентин Веремчук.

Ганна Новосад наголосила, що новий уряд і МОН будуть і надалі впроваджувати положення Закону «Про освіту», водночас врахувавши зауваження Венеціанської комісії щодо продовження перехідного періоду та інші. Міністр наголосила, що Закон відповідає міжнародним стандартам і визнаний таким, що відповідає Основному Закону, Конституційним судом.

Ганна Новосад приїхала в Ужгород

Водночас, зауважила, що міністерство готове вислухати і рахувати слушні пропозиції угорської громади щодо розробки нормативних документів, програм і стандартів, підготовки вчителів, видання підручників та словників тощо і для цього ініціює робочу зустріч з фахівцями у столиці.

Представники угорських організацій подякували пані міністр за увагу до проблеми освіти у школах з викладанням предметів угорською мовою і водночас висловили занепокоєння щодо повільних темпів впровадження раніше досягнутих домовленостей та наголосили, що мають власні напрацювання в освітній сфері.

 Міністр освіти і науки України Ганна Новосад приїхала в Ужгород

Пакет своїх вимог і документів вони передали міністру. Ольга Травіна повідомила, що 11-12 грудня в Ужгороді відбудеться форум етнонаціональностей і запросила учасників нинішньої зустрічі взяти у ньому участь де буде нагода продовжити обговорення теми освітнього процесу у національних школах Закарпаття.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0