Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 305 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 10 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 14 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 16 200+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 1500+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

День Андрія Первозванного: прикмети і традиції свята

День Андрія Первозванного: прикмети і традиції свята

13 грудня православні християни вшановують пам’ять святого апостола Андрія Первозванного. Святий Андрій був першим, хто пішов за Ісусом Христом, він також привів до нього свого рідного брата, святого апостола Петра. Як відзначати день Андрія, яка його історія і що не можна робити – читайте у матеріалі.

ВІДЕО ДНЯ

День пам’яті апостола Андрія Первозванного: історія

Святий Андрій – один з 12 апостолів Ісуса Христа. Він народився в місті Віфсаїді в Галілеї. Батько Андрія був рибалкою. Згодом Андрій і його брат Симон (Петро) жили на березі Геннісаретського озера, в місті Капернаум, де заробляли на життя ловом риби.

Читайте також:
День Андрія: що не варто сьогодні робити
Реклама

Як відомо, Андрій не одружився і став учнем Іоанна Хрестителя. Згідно з Євангелієм, Іоанн направив двох своїх учнів, Андрія Первозванного та Іоанна Богослова, до Спасителя, сказавши, що він є Агнець Божий. Андрій перший пішов за Ісусом, а потім привів до нього свого рідного брата Симона (апостола Петра).

Апостол Андрій першим свідчив про Ісуса Христа як про Месію, він став найближчим Його учнем. Тому його називають Первозванним. У житії Андрія сказано, що святий апостол проповідував у Криму, а потім по Дніпру дійшов до місця, де згодом був побудований Київ.

Реклама

"На горах цих засяє благодать Божа: велике місто буде тут", – сказав він своїм учням. Святий Андрій був розіп’ятий в місті Патри (Патрас) в Греції на хресті X-подібної форми. Пізніше цей хрест стали називати Андріївським.

День Андрія: традиції

Хоча апостол Андрій – християнський святий, проте цього дня існують традиції і обряди, які мають дохристиянський характер. У народі день Андрія Первозванного називається Калита. Молодь влаштовує гуляння, а незаміжні дівчата в ніч на свято ворожать на судженого.

Читайте також:
Коли розпочинається Різдвяний піст 2019-2020: що не можна їсти та чого не варто робити
Реклама

Водночас церква не вітає таких розваг. Як відомо, свято припадає на Різдвяний піст, і, крім того, ворожіння вважаються гріхом. Тому православна церква рекомендує в День Андрія піти на службу в храм і помолитися. Незаміжні жінки цього дня можуть вимолити собі щасливе сімейне життя.

Прикмети на день Андрія Первозванного

У день святого Андрія Первозванного, як і в багато інших свят, у народі намагалися передбачити погоду. Так, сніг, що йде в це свято, обіцяв довгу і морозну зиму. Якщо ж сніг випадав до 13 грудня, це віщувало теплу і м’яку зиму. А сонячна погода була знаком гарного врожаю в наступному році.

День святого апостола Андрія: що не можна робити

У день святого Андрія забороняється шити, ткати, прясти, виконувати важку домашню роботу.

Крім того, церквою заборонено ворожити (хоч це і прийнято в народі) і влаштовувати гучні гулянки з алкоголем.

Також здавна заборонялася будь-яка інтелектуальна робота, бо існує забобон, згідно з яким цього дня через це можна збожеволіти.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно