Коли розпочинається Різдвяний піст 2019-2020: що не можна їсти та чого не варто робити

Життя  26 листопада 2019 року, 16:28 6802

Різдвяний піст 2019-2020 розпочинається 28 листопада і триватиме 40 днів, до 6 січня включно. Це період не тільки фізичного, а й духовного очищення.

У цей період віряни моляться, дотримуються посту і обмежують веселощі. Піст покликаний підготувати тіло і душу до великого свята – Різдва Христового.

Що не можна їсти у період Різдвяного посту

У період посту віряни утримуються від споживання таких продуктів, як м’ясо, молоко, сир, масло, яйця. Не можна вживати алкогольні напої. Іноді навіть забороняється вживати рибу.

Стосовно вживання риби конкретно під час Різдвяного посту, то її варто обмежити у понеділок, середу і п’ятницю. Також у ці дні не варто пити вино.

Loading...

Читайте також:  Що приготувати на Різдво? 12 страв на святковий вечір

Всім вірникам потрібно пам’ятати, що період посту – це час не тільки для фізичного очищення власного організму, але і душі. Мається на увазі, що не варто сваритися, кричати, злитися, заздрити.

У період посту також потрібно натхненно молитися. Звичайно ж, потрібно навідуватись у храм, сповідатися і причащатися. Якщо ви тримаєте на когось гнів – то варто простити своїх кривдників.

Що заборонено робити у період Різдвяного посту

Суть посту зводиться не тільки до обмеження в їжі. В цей період не прийнято проводити певні світські обряди. Йдеться про весілля, розлучення, гучні святкування днів народжень. Також не варто співати, танцювати, ходити в клуби.

Читайте також:  Новий рік 2020: рік якої тварини буде, як та де його зустріти

Єдиний обряд, який дозволяється у період Різдвяного посту – хрещення. Хрестити дітей можна в усі дні Різдвяного посту.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0