Берегівська райрада абсолютною більшістю підтримала проект утилізації відвалів поліметалічного родовища у Мужієві

Життя  19 грудня 2019 року, 15:35 1404

Абсолютна підтримка утилізації та переробки відвалів Мужієвського поліметалічного родовища свідчить про важливість цього проекту на усіх рівнях: від місцевої громади і районної влади до сприяння на рівні прем’єр-міністра та інвестради при президенті України.

Про це заявила прес-служба компанії Avellana Gold. Позитивне рішення щодо необхідності утилізації відвалів Мужієвського поліметалічного родовища ухвалили більшістю голосів депутати Берегівської райради.

Loading...

Читайте також:  Утилізація відвалів на Мужіївському родовищі безпечна для сільських господарств і мешканців

Ще на початку грудня 2019 року директор Карпатської рудної компанії (входить до групи Avellana Gold) Арсен Ільїн зробив повномасштабну доповідь у Берегівській райраді, де детально пояснив особливості утилізації відвалів Мужієвського поліметалічного родовища. Село, на території якого накопичувалися відвали протягом 30-ти років розробки родовища, вперше отримало можливість відвернути екологічну небезпеку.

«Фабрика технологічно вже готова для очищення відвалів від важких металів на околиці села Мужієво і за рік-півтора після початку повномасштабної роботи їх буде перероблено», - каже директор Карпатської рудної компанії, що займається утилізацією.

Фахівці з Державної екологічної служби, що перевіряли технологічні особливості процесу, також надали позитивні висновки щодо потреби утилізації відвалів Мужієвського родовища та очистки породи від важких металів. Більше того - офіційні екологічні експертизи вказують на те, що утилізація відвалів очистить Мужієвській золоторудник на 85%. З іншого боку, екологи наголошують, що відсіяний ґрунт та пісок можна буде використовувати у будівництві.

Avellana Gold – міжнародна інвестиційна компанія, що має досвід розробки родовищ корисних копалин у Східній Європі та багатьох країнах світу, інвестує у Мужієвське родовище поліметалічних руд на Закарпатті з 2016 року. Загальний плановий обсяг інвестицій у проект – 140 мільйонів доларів США.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0